Bozkurt, et fiyatlarındaki yükselişin tüketicilerin et alım gücünü azalttığını ve bu durumun özellikle dar gelirli aileleri etkilediğini vurguladı. Fiyatların artmasının nedenini fırsatçılığa bağlayan Bozkurt, “Et fiyatları ciddi derecede yükselmeye başladı. Her gün aşağı yukarı 10 ila 15 lira arasında zam yaptılar. Yapılan zamlarda ister istemez müşterilerimize yansıdı. Kıymanın kilosunun 500 lira olduğu dönemde çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Bu zamların artmasını doların yükselmesine bağlıyorduk ama onlarda sabit kaldı. Bana göre bu artışın yaşanmasının sebeplerinden biri de fırsatçılık. Köylülerde tekelleşmeye başladı. Mezbalarda verilen rakamı öğrenen köylülerde, ben bu rakamın altında hayvanını kestirmem diyor. Bu da maliyetlerin artmasına neden  oluyor” şeklinde konuştu.

Yalova Kasaplar Dernegi Baskani Murat Bozkurt Et Fiyat Artis Kiyma Kusbasi (1)“Kıyma 430 lira”

Kısa bir süreliğine et fiyatlarında indirime gittiklerini söyleyen Bozkurt, “Kıymanın kilosu 490 liradan şu an 430 liraya indirdik. Kuşbaşının kilosu 520 liradan, 480 lira yaptık. bu rakamlar çok ciddi rakamlar. Kısa bir süreliğine vatandaşa yardımcı olmak istedik. Bütün pilicin fiyatı 180 Tl” dedi.

Bütün piliç 180 TL 
sarma 130 TL 
baget 120 TL 
fileto 180 TL 
kanat 160 TL 
kalçalı but 110 TL

HABER / RÜMEYSA ŞAHİN

Yalova Kasaplar Dernegi Baskani Murat Bozkurt Et Fiyat Artis Kiyma Kusbasi (6)

Bakan Işıkhan: Temmuz'da Asgari Ücret ve Emekli Maaşlarına Zam Yok! Bakan Işıkhan: Temmuz'da Asgari Ücret ve Emekli Maaşlarına Zam Yok!

Yalova Kasaplar Dernegi Baskani Murat Bozkurt Et Fiyat Artis Kiyma Kusbasi (4)

Yalova Kasaplar Dernegi Baskani Murat Bozkurt Et Fiyat Artis Kiyma Kusbasi (2)

Yalova Kasaplar Dernegi Baskani Murat Bozkurt Et Fiyat Artis Kiyma Kusbasi (3)

Editör: Arda Yavuz