Vekil Becan; Görevimiz Çocuklara İyi Bir Gelecek Sunmak Olmalı Vekil Becan; Görevimiz Çocuklara İyi Bir Gelecek Sunmak Olmalı

31 Mart seçimleri ile ilgili değerlendirmede bulunan Halit Güleç şunları dile getirdi: “31 Mart seçimleri halkın adaletinin yeniden tecelli edeceği bir seçim olacak. Bizlere yapılan siyasi operasyon sonrası Yalova’da 4 yılda sadece algı yapıldı. Makyaj yapıldı. Var olan revize edildi. Başlatılan büyük yatırımların üzerine konuldu. Önümüzde yine kritik bir seçim süreci var. Ülkemizin içerisinden geçtiği zorlu bir süreç var. Bu süreçte Yalova Belediyesi daha da batağa çekiliyor. Bu konuda dikkatli davranmak gerekiyor. 
 İşte bu nedenle Nisa Suresi 58. Ayet bize yol gösteriyor. Ayet aynen şöyle; ‘Allah size, mutlaka emanetleri ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne kadar güzel öğütler veriyor! Şüphesiz Allah her şeyi işitici, her şeyi görücüdür.’ Halkımızın hak, hukuk ve adaletten uzak olanlara karşı işi ehline teslim edeceklerine inanıyorum. Yalova’daki kaçak yapılaşmaya nasıl göz yumulduğuna hep birlikte şahit olduk. Şehri keşme keşe çevirmeyecek modern bir şekilde planlayabilecek bir yönetim iş başına gelmeli. Hak, hukuk ve adaletten yana olan, insanları ötekileştirmeyen, ayrımcılık yapmadan herkese eşit mesafede duran bir yönetim iş başına gelmeli. Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, Atatürk’ün kenti Yalova’ya hizmet edecek bir yönetim iş başına gelmeli. Bir belediyenin asli görevlerini proje diye halka açıklayan değil, Yalova’nın gerçek anlamda gelişmesini sağlayan bir yönetim görev başına gelmeli. Bu nedenle işi ehline teslim etmeli.”

Editör: Arda Yavuz