Ata Mirasında Anma Etkinliği

Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği, Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 91. Yıl dönümü dolayısıyla Yürüyen Köşkte anma programı gerçekleştirdi.

Ata Mirasında Anma Etkinliği

Yürüyen Köşkte gerçekleştirilen anma etkinliğine protokol üyeleri de katıldı. Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği, Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 91. Yıl dönümü dolayısıyla Yürüyen Köşkte anma programı gerçekleştirdi. Kokteyl, ikramlar ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar eşliğindeki program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlarken, Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova Şubesi Başkanı Zeynep Dağdevirenoğlu açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Umut Küçükbayraktar’ın Atatürk ve Yalova konulu sunumu sonrasında Atatürk’ün video gösterimi ve kendi sesinden konuşması yayınlandı. Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Arif Oktay Tunç, Başkan Yardımcısı Naim Ardıç, İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık, CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz, Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu ve çok sayıda davetli etkinlikte hazır bulundu.

‘Önemli kararlarını Yalova’da almıştır’

91 yıl önce bugün Mustafa Kemal Atatürk ilk defa şehrimizi ziyaret etmiş, “Yalova benim kentimdir” diyecek kadar çok sevmiştir ifadelerini kullanan Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova Şubesi Başkanı Zeynep Dağdevirenoğlu, “Hem ülke hem de Yalova için pek çok önemli kararı burada almıştır. İçinde bulunduğumuz bu mekan yani “Yürüyen Köşk” benim için ve öyle sanıyorum ki sizler için de çok özel bir yer. Biraz sonra sunumda hikayesini göreceğimiz bu mekana her geldiğimde zihnimde şunlar canlanır: Atatürk’ü köşkün içinde hayal ederim. Bilirim ki burayı sadece dinlenmek ve düşünmek için kullanmış. “Keşke” derim “bilebilseydim” pencereden denize bakarken ne düşündü? Burada hangi kararları aldı? İçerideki odada hangi kitabı okudu? Onun spora, doğaya, hayvanlara, çocuklara olan sevgisini düşünürüm. Sadece büyük bir lider değil, kocaman kalbi olan bir insandır benim için. Demiş ya; Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir. Bu şehirden Mustafa Kemal Atatürk geçmiş. Korumak, yaşatmak ve nesilden nesile aktarılması gereken izler bırakmış. Bize de düşen anlatmak, daha çok anlatmak. Ben sözü daha fazla uzatmadan ortak paydamız Atatürk diyor ve düzenlediğimiz bu anma gününde bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138