Emniyet Belediye ele ele güvenli eğitime

Okulların açılmasıyla öğrencilerin okula güvenli geliş-gidişlerini sağlamak üzere yaptığı uygulamalarla dikkat çeken Yalova Emniyeti, Belediye'yle de işbirliğine giderek okul çevresindeki trafik önlemlerini arttırdı.

Emniyet Belediye ele ele güvenli eğitime
Yalova Belediyesi ve Yalova Emniyeti’nin ortaklaşa çalışmasıyla trafik ışıklarında, öğrenci giriş çıkışlarında sıkıntı yaşanan Yusuf Ziya İlköğretim Okulu önüne belediye tarafından okul geçit levhaları yerleştirildi ve yer işaretleri çizildi.

Alınan önlemlerle artık okul giriş çıkışlarında çocuklarını güvenli bir biçimde okula gönderebildiklerini belirten Yusuf Ziya İlköğretim Okulu velileri de uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Yalova Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

“Okul Güvenliği Uygulamaları” kapsamında okulların açılmasıyla okul önlerindeki güvenlik önlemlerini de arttıran Yalova Emniyeti, giriş çıkış saatlerinde okul önlerinde görevlendirdiği polislerle çevresel etkenlerden kaynaklanabilecek olumsuzlukları da bertaraf etmeyi amaçlıyor. Uygulamayla okul çevresinde görev yapan okul polisleri, gördükleri aksaklıkları ilgili kurumlara ileterek, sorunların çözümünde de köprü görevi görüyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138