İl Genel Meclisi Mart ayı olağan toplantılarını Hasan Soygüzel’in başkanlığında görüşmeye başladı. Meclisin gündeminde ilk olarak 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 39 uncu maddesi ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi Kontrol Kanununun 41 inci maddesi gereğince hazırlanan; Yalova İl Özel İdaresinin 2023 Yılı Faaliyet Raporunun, 5302 sayılı İl İzel İdaresi Kanununun 10 uncu, 18 inci ve 39 uncu maddeleri gereğince İl Genel Meclisi tarafından değerlendirilmesi hususu görüşüldü.

Yılan Hikayesine Dönen Yol İçin Müjdeli Haber Yılan Hikayesine Dönen Yol İçin Müjdeli Haber

Yalova Il Genel Meclis Mart Ayi Ilk Birlesim Haber (3)Bir diğer madde ise İl Özel İdaresi makine parkında bulunan araç ve iş makinelerinin akaryakıt ihtiyacını karşılamak üzere kullanmakta olan 1997 model Hino marka Akaryakıt Tankeri  ekonomik ömrünü doldurması nedeniyle ihtiyacı karşılayamadığından, öncelikli olarak İdarenin hizmetlerini yerine getirmek için ihtiyaç duyulan 1 adet tam donanımlı 5500 litre Adr’li Akaryakıt Taşıma Kamyonu (Tankeri) ile 1 adet Damperli Kamyonun Devlet Malzeme Ofisi aracılığı ile satın alınması oldu. Yalova Devlet Hastanesinde yatarak tedavi görmekte olan hastalara, ramazan ayı boyunca iftar ve sahurda kahvaltı desteği verilmesi için, İl Sağlık Müdürlüğü’nün talep yazılarında belirtilen yaklaşık ₺100.000,00 tutarındaki kahvaltı malzemesinin İl Özel İdaresi bütçe imkanlarıyla temin edilerek ilgili Kuruma teslim edilmesi konusu görüşüldü.

HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN

Yalova Il Genel Meclis Mart Ayi Ilk Birlesim Haber (5)Yalova Il Genel Meclis Mart Ayi Ilk Birlesim Haber (4)Yalova Il Genel Meclis Mart Ayi Ilk Birlesim Haber (2)

Editör: Arda Yavuz