Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı, 2023 yılı Teklif çağrısı dönemi Erasmus+ Akreditasyon Programları Hibe Başvuru Sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus programı için toplam 206 milyon 863 bin Euro hibe alacak. Müdürlük, Erasmus+ Akreditasyon programı kapsamında Okul Eğitimi (SCH) için 83 Milyon 325 bin Euro ve Mesleki Eğitim (VET) için ise 123 Milyon 538 bin Euro alma hakkını elde etti.

Yalova İl Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, kazanılan hibe için resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Her yıl olduğu gibi geçtiğimiz eğitim öğretim yılında da talep formlarının değerlendirilmesi sonucunda belirlenen okullarımız bu hibe bütçesinden faydalanacaklardır.
2027 yılı sonuna kadar her yıl periyodik olarak devam edecek olan Erasmus+ Akreditasyon programlarından okul ve kurumlarımızın faydalanması için müdürlüğümüz ARGE Proje Birimi çalışmalarını sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.

Hayırsever İbrahim Aksu, Rektör Bahçekapılı’yı Ziyaret Etti Hayırsever İbrahim Aksu, Rektör Bahçekapılı’yı Ziyaret Etti

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus için Hibe Alacak2