İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın İstanbul’daki seçim çalışmalarına katılması ve esnaf gezileri yapmasına ilişkin soruya yanıt veren İmamoğlu, şunları söyledi: Eskiden İçişleri, Adalet ve Ulaştırma Bakanı seçim dönemlerinde bağımsız olunsun diye istifa eder yerine bürokrasiden isimler atanırdı ki hak hukuk çiğnenmesin. Nereden nereye geldik. 

Osmanlı Cihan Devleti’nin mirası olan eserler Londra’daki müzayede evinde Osmanlı Cihan Devleti’nin mirası olan eserler Londra’daki müzayede evinde

"Yoksa koltuğundan olacak"

Kasap dükkanı, bilmem ne dükkanı gezerek oy istiyor. Yazık, ona da üzülüyorum. Allah yardımcısı olsun. Talimat gelmiş geziyor. Yoksa koltuğundan olacak, af isteyecek. Ona da üzülüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ülkeye yaptığı en büyük kötülüklerden birisi kendi yakın çevresindeki yetenekli insanları bile çürüyor olması.Onları bile yok etti. Eminim o bakanların kendileri, aileleri çocukları utanıyordur. 'Bizi bu hale neden düşürdün?' diye.

Ekran Görüntüsü 2024 03 22 204310"Bu bir kamu ahlakı meselesidir"

Bakanları niye zor durumda bırakıyorsun? Kamu yöneticisi onlar. Her şeyi birbirine karıştırdı. Onun için bu sadece bir yerel seçim değil bu mesele bir demokrasi, kamu ahlakı meselesi.Ben sonuna kadar dilimin kemiği niye olsun, milletten aldığın vahları duyurma sorumluluğum var. Sus pus olayım falan olmaz öyle şey. Ben 16 milyon insanın temsilcisiyim, bütün haksızlıklara hak ettiği cevabı vermekle yükümlüyüm."

HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN

Editör: Arda Yavuz