Yalova’dan Bir Tek O İsim Listede Yer Aldı Yalova’dan Bir Tek O İsim Listede Yer Aldı

Yalovalı Paralimpik sporcu İsmail Ar ile 2 şampiyonluk ve 1 Avrupa Kupası kazandığı Fenerbahçe Göksel Çelik’in yolları ayrıldı. Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde Hollanda’da düzenlenen 2023 Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Şampiyonası’nda ter döken başarılı sporcu Ay-Yıldızlı forma ile altıncı oldu.
14 sezondur formasını giydiği Galatasaray Tunç Holding’ten Fenerbahçe Göksel Çelik’e transfer olan Yalovalı sporcu Sarı Lacivertli ekiple son iki sezonda ilimizde oynanan müsabakalar sonrasında şampiyonluk yaşadı. 
Sarı Lacivertli ekipten İsmail Ar’ın ayrılığı ilgili olarak,” Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın oyuncularından Hassan Sayari, İsmail Ar, Ferit Gümüş, Morteza Abedi ve İlyas Altunbaş ile yollarımız ayrılmıştır. Kendilerine tüm emekleri için teşekkür eder, kariyerlerinin bundan sonraki döneminde başarılar dileriz” denildi.
“Kariyeri başarılarla dolu”
Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’yle tekerlekli sandalye basketboluyla tanışan İsmail Ar ardından Galatasaray’a geçmiş ve kariyerinin en iyi yıllarını geçirmişti. 2 sezon öncesinde Fenerbahçe Göksel Çelik’e transfer olan Milli oyuncu 2 şampiyonluk ve 1 Avrupa Kupası kazandı. Yalova’nın gururu olan İsmail,  2008-2009-2011-2013-2014 yıllarında İWBF Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, 2008-2009-2011-2012 yıllarında Dünya Kıtalararası Şampiyonluk, 2009-2013-2015 Avrupa Şampiyonası ikinciliği, 2014 Dünya Şampiyonası üçüncülüğü, 2010 ve 2011 yıllarında Şampiyonlar Ligi’nde ve 2014’de yapılan Dünya Şampiyonası’nda en iyi beş oyuncu arasına seçildi.Bu başarılarının yanı sıra 2019 yılında Ay-Yıldızlı formayla Avrupa üçüncülüğü ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda altıncılık kazandı. 
Sporculuk yaşantısı boyunca birçok kez şampiyonluk sevinci yaşayan tekerlekli sandalye basketbolunun en kariyerli oyuncuları arasında yer alan İsmail Ar’ın yeni takımının önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

İsmail Ar ve Fenerbahçe’nin Yolları Ayrıldı (5)İsmail Ar ve Fenerbahçe’nin Yolları Ayrıldı (4)İsmail Ar ve Fenerbahçe’nin Yolları Ayrıldı (2)İsmail Ar ve Fenerbahçe’nin Yolları Ayrıldı (3)