İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, geçtiğimiz Ekim ayı itibariyle başlattığı 2023-2024 Kültür Sanat Sezonu kapsamında, Kütüphane Buluşmaları adı altında her Çarşamba günü İl Halk Kütüphanesi okuma Salonu'nda saat 20.00'de birçok düşünce ve sanat insanını konuk etti. Sezon süresince salı günleri saat 18.00'de de Halil İnalcık Kültür Merkezi konferans Salonunda Sinema Buluşmaları adı altında film okumaları etkinliği gerçekleştirdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü kültürel faaliyetler kapsamında 16 Aralık 2023 tarihinde Şehrin Şairleri adıyla İstanbul Pendik ilçesinden gelen şiir severleri ilimizde konuk etmek suretiyle yaptığı şiir dinletileri serisini Şubat ayı itibariyle her ay Şiir Akşamı adıyla Yalovalı sanatseverlerle buluşturdu, bunun yanı sıra Devlet Tiyatroları ve Bursa Şehir Tiyatrolarının Yalova’da sahne almasını sağlayarak Yalova izleyicisinin birçok oyunla buluşmasını sağladı.

Yalova Belediyesi Yaz Spor Okulu Başlıyor Yalova Belediyesi Yaz Spor Okulu Başlıyor

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Eylül ayı itibariyle açıklayacağı 2024-2025 Kültür Sanat sezonu programıyla Yalovalı sanatseverlerin zengin kültürel aktivitelerle buluşmasını planlıyor.

Yalova Il Kultur Turizm Sanat Sezon Final Yazar Soylesi (2)Yalova Il Kultur Turizm Sanat Sezon Final Yazar Soylesi (1)

Kaynak: Haber Bülteni