Avrupa Hareketlilik Haftası Kutlanacak

Bu yıl, "Otomobilsiz Kent Günü" teması ile kutlanacak olan Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Yalova'da da bir takım etkinlikle gerçekleştirilecek.

Avrupa Hareketlilik Haftası Kutlanacak

Bu yıl, "Otomobilsiz Kent Günü" teması ile kutlanacak olan Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Yalova'da da bir takım etkinlikle gerçekleştirilecek.
Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla Yalova'da da çeşitli etkinlikle gerçekleştirilecek. Bu yıl
Avrupa Komisyonu Çevre ve Ulaşım Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ve  dünyanın birçok yerinde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası (European Mobility Week) bu senede çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. "Otomobilsiz Kent Günü" teması ile kutlanacak hafta ile ilgili açıklamada bulunan Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Osman Ulukaya şu bilgileri verdi, "2000 yılından beri düzenlenen hareketlilik haftasında bir hafta boyunca sürdürülebilir ulaşıma dikkat çekmek üzere etkinlikler yapılıyor ve kişileri araba dışındaki alternatiflere teşvik etmek amaçlanıyor. Hafta boyunca trafikten kaynaklanan hava kirliliğinin azaltılmasının yanısıra park probleminin ve motorlu araçlardan kaynaklanan trafiğin, gürültünün ve trafik stresinin azaltılması, ulaşım tipleri arasında doğru entegrasyon sağlanarak çevre ve zaman açısından oluşacak faydanın ve aynı zamanda fiziksel hareketliliğin arttırılmasına yönelik aktiviteler düzenlenmesi hedeflenmektedir. Temiz hava, senin hareketin! sloganı ile günlük ulaşım tercihlerimizin hava kirliliği ve sağlık üzerindeki etkilerine dikkat çekmek amaçlanırken daha temiz bir hava solumak için her birimize görev düştüğü hatırlatılmak isteniyor. İlimizde de özellikle bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla İl Müdürlüğümüzce değişik organizasyonlar düzenlenmektedir. Bu kapsamda Yalova Ekolojik Yaşam ve Doğa Sporları ile birlikte düzenlenen bisiklet etkinliği 27.09.2016 tarihinde saat 20.30 da Yalova Heykel-Kazımiye Köyü arasında gerçekleştirilecektir. Etkinliğe tüm Yalovalılar davetlidir" 

YORUM EKLE

banner137

banner138