Yalova Protokolü Engelliler İçin Bir Arada Yalova Protokolü Engelliler İçin Bir Arada

Yalova Belediyesi’nin İsmet Paşa Mahallesi’nde isale hattı yenileme çalışmalarının yapılmasının ardından kanalizasyon hattının kurulması için Cennet Sokak’ta çalışma yapılan alanda lağım suları dışarı akmaya başladı ve çamur sorunu ortaya çıktı. Bölgede yaşayan vatandaşlar kokudan kaynaklı olarak şikayetçi olduklarını söylediler. 
Cennet Sokak Cehennem Yeri
Yalova Gazetesine konuşarak duruma tepkisini gösteren Cennet Sokak sakini Yaşar Demir, “Her gün bu lağım kokusunu kokluyoruz. 1,5 aydan beri burası açık. Ne yaptıysak başaramadık. Belediyeyi aradık, en son Sağlık Müdürlüğü’ne çıkacaktık. En son gazeteye çıktım. İnşallah sorun çözülür. Belediyeye başvurduk ama çare bulamadık. Yapacağız diyorlar ama yapılmıyor.  İsmet Paşa Mahallesi Muhtarı Vekili ile Belediye Başkanı Şoförüne ulaştık. “Beni rahatsız etmeyin” diyor” dedi.
“Sağlığımız bozulduktan sonra yapılsa ne olur?”
Bundan Mustafa Tutuk’un haberi yok mu sorusu üzerine cevap veren mahalle sakini Demir, “Bundan haberi olmaz mı? Mustafa Tutuk’a bunlar iletilmiyor mu? 153’e şikayette bulunuyoruz. Yapacağız diyorlar da bizim sağlığımız bozulduktan sonra yapsan ne olur? Bu mahalli seçimlerde belediye bizden oy istemeye nasıl gelecek? Ben elektriksiz ve susuz da yaşadım ama bu çileyi çekmedim” ifadelerini kullandı.
“Onların çocukları çocuk da bizim ki değil mi?”
Gazetemize bilgi veren bir başka mahalle sakini Emine Demir, “Hemen hemen 2 aydır burası böyle. 35 senedir burada yaşıyorum ama hiç böyle bir şey görmedim. Kokudan evleri açamıyoruz. Nasıl yaşayacağız?” şeklinde konuşurken bir başka mahalle sakini Funda Demir, “Okula giden çocuğum var, işe giden çocuğum var. Arabam yok, buradan servise kadar yürümek zorunda. Bu çamuru geçemedi. Ayakları için çizme götürdüm. Bizim zaten suyumuz vardı, ihtiyacımız yoktu. Benim çocuğum engelli. Arabasıyla bu konunun içinde geliyor. Konutların yoluna çıkıyorsun, onların yolu ter temiz. Onların çocukları çocuk da bizim ki değil mi? Böyle bırakılacaksa söylesinler biz kendimiz bir yol bulalım.” şeklinde konuştu.
Özel Haber
Muhabir/Duygu Saral
Kameraman/Göktuğ Doğukan Yüksel