Yılın Ahisi’ne Validen plaket

17-22 Eylül tarihleri arasından kutlanan, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında “ Yılın Ahisi” seçilen, Altınova Esnaf ve Sanatkârlar, Şoförler ve Otomobilciler Odası Üyesi olan Sami Demirel ‘e Vali Esengül Civelek tarafından Onur Belgesi verildi.

Yılın Ahisi’ne Validen plaket
Ahilik törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Gül, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Celalettin Özel, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Öncü ve beraberinde Oda üyeleri katıldı.

Vali Esengül Civelek yaptığı açıklamada” Esnaf ve Sanatkarlarımızın, Ahilik Haftasını kutluyorum, sizler Ahi Evranın mirasını geçmişten günümüze, bu günlere kadar çok büyük bir önemle taşıdınız ve taşıyorsunuz. Esnaf ve Sanatkârlarımız olarak ülkemizin sosyo-ekonomik gelişmesine katkı da bulunuyorsunuz. Ahilik kültürümüze baktığımız zaman ahilikte sevgi var, saygı var, hoşgörü var, güvenirlilik var, cömertlik var dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma var. Ne mutlu ki bizlere geçmişten günümüze böyle bir kültürü taşıyabiliyoruz yaşatabiliyoruz. İlimizde yılın Ahisi seçilen Sami Demirel ’i kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138