Çiftlikköy Ragıp Naile Saraç Anaokulu’nun minik öğrencileri, ilçe sahilinden elde edilen yosunlar ve evsel organik atıklardan oluşturulan kompostla okul bahçesindeki çiçek ve bitkileri besledi.

Çiftlikköy’de Kurban Pazarı Bayrama Hazır Çiftlikköy’de Kurban Pazarı Bayrama Hazır

Çiftlikköy  Belediyesi Kompost Tesisi’nde üretilen kompost, anaokulu miniklerinin çevre ve geri dönüşümle ilgili farkındalıklarını artırmak için gerçekleştirilen etkinlikte kullanıldı.

Belediyenin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emine Yeşim Aras, okula 15 kg’lık kompost hediye ettiklerini dile getirerek, “Sıfır Atık Merkezimiz içinde yer alan kompost tesisimizi ziyaret eden okullardan gelen öğrencilere evlerinde kullanmak üzere 1’er kg’lık kompost paketleri hediye ediyorduk. Ragıp Naile Saraç Anaokulundaki miniklerimizle ise farklı bir etkinlik yapmak istedik. Tesislerimizde ürettiğimiz kompostu okullarının bahçelerinde kullandık. Minikler bu şekilde kendileri bitkileri besleyerek hem eğlendiler, hem de bu yaşlarda böyle bir etkinliğe katılarak çevre bilinciyle ilgili uygulamaları yaparak öğrenmiş oldular” diye bilgi verdi.

Yalova Ciftlikkoy Belediye Minik Ogrenci Komposto Yapim (5)Yalova Ciftlikkoy Belediye Minik Ogrenci Komposto Yapim (3)Yalova Ciftlikkoy Belediye Minik Ogrenci Komposto Yapim (4)Yalova Ciftlikkoy Belediye Minik Ogrenci Komposto Yapim (2)

Editör: Arda Yavuz