Başkan Gürel’e Tebrik Ziyaretleri Devam Ediyor Başkan Gürel’e Tebrik Ziyaretleri Devam Ediyor

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Haftası için Yalova’daki kurum ve kuruluşlardan kutlama mesajlar gelmeye devam ediyor. Bu anma ve kutlama mesajlarına Aile ve Sosyal Hizmetler Yalova İl Müdürlüğü de katıldı.
“Vatan ve millet sevgisinin en büyük değerlerden biri olduğu bizlere öğrettiler”
Çanakkale Savaşı, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtı olduğunu, Anadolu'da Türk varlığını ve mukaddes değerleriyle kahraman ecdadın bir destan yazdığını vurgulayan Aile ve Sosyal Hizmetler Yalova İl Müdürü Arif Laçin, “Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olarak tarihin akışı üzerinde, belirleyici bir rol oynamış, milletimiz binlerce evladını şehit vermiştir. Şehitlik ve gazilik, inancımızda ve kültürümüzde kutsal bir yer tutmaktadır. Şehit ve gazilerimiz, tarih boyunca emsalsiz özverileriyle vatan ve millet sevgisinin en büyük değerlerden biri olduğunu bizlere öğretmiştir” dedi.
“Şehit ailelerine ve gazilere hizmet ediyoruz”
Çanakkale Savaşları'nın dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 109. yıldönümü münasebetiyle Mehmetçiğin hatırasının, inancının, cesaretinin, azminin, manevi mirasının, milli birlik ve beraberliğinin harcı olan Çanakkale Zaferini kazandıran bu yüksek ruhun kuşaktan kuşağa yaşatılması için her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir coşku ve minnetle kutlandığını hatırlata Müdür Laçin, “İl Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Şehit Yakınları ve Gaziler Birimimiz tarafından şehit ailelerimiz ve gazilerimize yönelik iş istihdamı, ücretsiz seyahat kartları, eğitim ve sağlık durumları ile ilgili gerçekleştirilen hizmetlerin yanında yıl içerisinde tüm şehit ailelerimize ve gazilerimize ziyaretler gerçekleştirmek suretiyle kıymetli şehit ailelerimizin ve kahraman gazilerimizin hizmetinde görev yapmaya devam etmekteyiz. Bu vesile ile 18 Mart Şehitler Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109.Yıl Dönümünde  bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın bütünlüğü ve milletimizin huzur ve güvenliği için hayatını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi. 


 

Editör: Arda Yavuz