Hayriye Köyü Muhtarı Ali Avcı, “Armutlu Ve Gemlik Arasında Oluşumuz Dezavantaj Oluyor” Hayriye Köyü Muhtarı Ali Avcı, “Armutlu Ve Gemlik Arasında Oluşumuz Dezavantaj Oluyor”

Geçtiğimiz haftalarda “Mahallenin Muhtarı” serisinde konuk ettiğimiz Armutlu’ya bağlı 50. Yıl Mahalle Muhtar Vekili Seçkin Ceran, görüşme sırasında mahallesindeki Orman ve Arazi kadastrosu arasındaki uyumsuzluklardan bahsetmiş, Yalova’nın yeni Valisi Dr. Hülya Kaya’ya bu durumu anlatacağını belirtmişti. Muhtar Vekili Ceran, mahallesindeki bu sorunun çözümü konusunda müjdeli haberi Yalova Gazetesi’ne verdi.

Muhtar Vekili Ceran Yalova Gazetesine yaptığı açıklamada, “Yayınlanan söyleşide sözünü ettiğim; Vali Hanım’ı ziyaret ettiğimde ileteceğim konular arasında saydığım, Orman ve Arazi kadastrosu arasındaki uyumsuzlukların düzeltilmesi konusu, sevinerek söylemeliyim ki Yalova Orman İşletme Müdürü Sayın Murat bey ve 56. no’lu Orman Kadastro Komisyonu Başkanı Kalan Yerlikaya ve Yalova Kadasto Müdürlüğü Baş Mühendisi Alişir Karapençe ve Yalova Kadastro Müdürü Sayın Şinasi beylerin üstün ve iyi niyetli gayretleri ile ve Sayın Vali’mizin onayları ile problemli olan Armutlu 50 Yıl Mah. ve Mecidiyeköy’de 27.09.2023 tarihi itibariyle, 22. Madde uygulaması çalışmalarının başlayacağı ve Orman ve Kadastro haritalarının Sayısallaştırma çalışmaları ile problemlerin en aza indireceği kararını teşekkürlerimle öğrenmiş bulunuyorum. Emeği geçen değerli Müdürlerimize ve Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel