Kadınlar el emeklerinin satılacağı satış ofisinin Açılışı 8 Mart’ta yapıldı.
İDO Feribot Terminali yanında yer alan dükkânın açılışını; Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, Yalova Girişimci Kadınlar Derneği (YAGİKAD) Başkanı Oya Akbulut, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Lokman Ertürk ve kadın girişimciler kurdeleyi birlikte keserek yaptı.   
Yalova Kadin Belediye Baskan Vekil Ytso Girisimcilik Acilis (6)Başkan Tutuk, açılış öncesi yaptığı konuşmasında; “Atalarımızın yuvayı dişi kuşa yapar sözüyle konuşmama başlamak istiyorum. Çünkü aile toplumun en küçük yapısı. O yapının da temelini kadın oluşturuyor. Bugün doğumdan ölüme hayatımızın her anında hepimizin üzerinde emeği olan Kadınlarımızın günü. Bu anlamlı günde, kadınlarımıza değer katacak bir açılış gerçekleştiriyoruz. Yalova Belediyesi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Girişimci Kadınlar Derneği ortaklığında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Satış Yerini hizmete açıyoruz. Kadınlarımız ürettikleri ürünleri bize satacak, bizde burada onların satışını gerçekleştireceğiz. Kadınlarımız için ürettiklerini satabilecekleri satış garantili bir proje bugün itibariyle resmen hayata geçmiş oldu” dedi. 
Yalova Kadin Belediye Baskan Vekil Ytso Girisimcilik Acilis (5)“Yalova Belediyesi olarak her zaman kadın dostu bir belediyecilik anlayışı ile hizmet ürettik” diyerek sözlerini sürdüren Tutuk, “Önümüzdeki dönemde de bu anlayışı aynen sürdüreceğiz. Kadınlarımız için hazırladığımız projelerimiz var. Yapacağımız tanıtım toplantısında tüm hemşehrilerimiz ile projelerimizi paylaşacağız. Bu satış yerinin öncelikle kadınlarımıza sonrasında tüm Yalova’ya hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerine son verdi. 
Tutuk ve davetliler, açılışın ardından ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk Satış Yeri’ni gezerek yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.  

Yalova’da Turizm Haftası Coşkusu Yalova’da Turizm Haftası Coşkusu

Yalova Kadin Belediye Baskan Vekil Ytso Girisimcilik Acilis (4)Yalova Kadin Belediye Baskan Vekil Ytso Girisimcilik Acilis (3)Yalova Kadin Belediye Baskan Vekil Ytso Girisimcilik Acilis (1)

Editör: Arda Yavuz