Lacivert Beyazlılar teknik patron Serkan Özdemir nezaretinde gerçekleştirdiği antrenmanı Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, Tavşanlı Belediyespor Kulübü Başkanı İsmail Oran ve yönetim kurulu üyeleri de takip etti. Sezonun ilk antrenmanı sonrasında Negmar Tavşanlı Belediyespor camiası yemekte bir araya geldi. 
“Elimizden gelenin en iyisini yapacağız”
Yeni sezon öncesi açıklamalarda bulunan Negmar Tavşanlı Belediyespor Teknik Direktörü Serkan Özdemir, “Tavşanlı Belediyespor uzun yıllardır üst ligleri hedefliyor. Tesislerle birlikte sağ olsun tüm imkanları bize sağlayıp destek veriyor. Otobüsünden altyapısına, tesislerde oyuncuların kalabilecekleri şartlardan her şey bu sene sıfırdan yapıldı. Üst lige çıkmak için yıllardır mücadele eden bir kulübüz. Şampiyon olduğumuz sezon da statüyle ilgili sorun var. Bizim gibi küçük illerde Süper Amatör’de şampiyon olan takımın üst lige çıkması zor. Bu sezon da herkes kendine göre iyi takım kuruyor. Yalovaspor, Yenimahalle ve Kurtköy gibi ekipler iyi takım oluşturdular. Kendi ligimizde herkes elinden geleni yapıyor, ama biraz adaletsiz bir durum oluyor. BAL’da ligin geride kalan takımıyla play-out oynuyorsun. Sonuç olarak lig farklılıkları var. Oynanan maçların farklılıkları var. Otomatikman Süper Amatör’de şampiyon olan takım, baraj maçında zorlanıyor. Biz üstümüze düşeni elimizden gelen ne varsa yapacağız. Transferlerimizi bitirdik. 3’ü kaleci olmak üzere 23 kişilik oyuncu kadromuz var. Geçtiğimiz sezonlardan kadromuzda bulunan oyuncularımız var. 9-10 tanesiyle tekrar anlaştık. Zaten bu oyuncular takımın iskeleti. Anlaştığımız oyunculara göre her bölgeye transfer yapmaya çalıştık. 12-13 dış transferimiz var. Çok genç bir takım kurduk. Benim kendi kaptanlarım 1994 doğumlu. İki tane de 1996’lı oyuncu var. Onun dışında 1998 ve 2004 arası oyuncularımız bulunuyor. Koşacağız, mücadele edeceğiz. Elimizden geleni yapacağız. Gerisi Allah’ın takdiri” dedi.
“Bizim tek istediğimiz, sahaya çıkıp göze hoş gelen futbolumuzu oynayalım”
Lacivert Beyazlı ekibin başarılı çalıştırıcısı, “Bu yorumlar olsun istemiyoruz, bu yıl da istemiyoruz. Ancak Tavşanlı Belediyespor’a karşı cephe oluşturuluyor. Bizim tek gayemiz, şampiyon oluruz ya da olmayız. Bu kadar paralar harcanıyor, emek veriliyor. Bizim tek istediğimiz, sahaya çıkıp göze hoş gelen futbolumuzu oynayalım. İnsanlar bizi izlerken keyif alsın. Başka bir şeyle işimiz yok. Son üç sezonda pozisyon icabı bir tane kırmızı kartımız yok. Çift sarıdan pozisyon gereği atılır ama biz ne rakiple ne hakemle ya da tribünüyle işimiz yok. Sahaya çıkarız ve topumuzu oynarız. Bu yıl da yine böyle olacak. Bu sezon ligimizde Yalovaspor var. Yalovaspr, bu ilin milli takımı. Herkes bunu kabul ediyor. Biz de kabul ediyoruz. Keşke Yalovaspor buralarda olmasa. Hepimiz için sıkıntı. Ama bu futbol biz de neredeyse 15 yıldır planla ilerlemeye çalışıyoruz. Her yıl para harcanıp takım kuruluyor. Son 5 yıldır da işi profesyonelleştirerek ilerleniyor. Yalovaspor buralarda olmasa ama Yalovaspor var diye de biz takım kurmama gibi bir düşüncemiz olmadı. İyi takım kurduk ve elimizden geleni yapacağız. Biz adaletli bir lig isteriz. Hakemlerin de futbolu yönetenlerin de adaletli olduğu, maçların sahalarının değişmediği, sezon başında ne söylendiyse onların yapılacağı, sezon başında bizlere açıklananların aynı şekilde devam edeceği bir sezon diliyoruz. Buraya biz deplasman tribünü yaptık. Rakiplerimizi de en iyi şekilde ağırlayacağız. Geçen sezon Yeşilovaspor buraya geldi. En ufak bir olay çıkmadan bitirdik. Sonra biz Yeşilovaspor ile müsabaka yapacağımız zaman statta oynayamazsınız dediler. Amatör sahada seyircisiz oynayacaksınız dediler. Çınarcık maçında da yine aynısını yaptılar. Sezon başında konuşulanların hiçbiri olmadı. Daha çok futbol valilikten döndü geçen sezon. Futbol, futbolla ilgili olanların işi. Bence siyasetin işi değil, siyasetçilerin bu durumla alakaları yok. Yıllardır; Çınarcık-Tavşanlı, Tavşanlı-Armutlu, Çınarcık-Armutlu gibi derbiler oynanıyor. Bizler sahaya çıkıp işimizi yapmak zorundayız. Derbilerde tabii ki gerginlikler olacak ama bunların güvenlik önlemi emniyetimiz alır. Bizler de sahada topumuzu oynarız” şeklinde konuştu.
“Devamlı ve hızlı bir şekilde büyüyen beldeyiz”
Sezonun ilk antrenmanında takımla birlikte olan Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar ise “2023-2024 futbol sezonunun bütün camiaya hayırlı olmasını dilerim. Geçen sezon şanssızlık yaşadık. Aslında şampiyonluk için takım kurmuştuk. Bu sene üstüne koyarak geldik. İnşallah en iyi şekilde geçecek. Biz futbolumuzu oynayacağız. Diğerlerine bakmayacağız, gereken neyse yaparak şampiyon olacağız. 2019’da ilk geldiğimizde sahanın zemini betonlaşmıştı. Gelir gelmez değiştirdik, 2020’de. Şuan tesislerimiz komple yenilendi. Bunun yanı sıra spor kompleksimizi yapıyoruz, devam ediyoruz. Kapalı sahayı yaptık. Tenis kortu, basketbol sahası ve fitness salonu, kafe, havuz ve Osmanlı tarzı hamam inşaatlarımız devam ediyor. Futbolda altyapımızda 280’e yakın çocuğumuz eğitim görüyor. Bütün yaş gruplarında da devam ediyoruz. Devamlı ve hızlı bir şekilde büyüyen beldeyiz. Biz futbolla gelen bütün çocuklarımızı kaynaştıracağız” açıklamasında bulundu.
“Hedefimiz şampiyonluk”
Negmar Tavşanlı Belediyespor Başkanı İsmail Oran, “Hedefimiz tabii ki şampiyonluk. Tüm takımlara başarılar diliyorum. Kazasız, belasız ve sakatlıksız bir sezon geçirmemizi temenni ediyorum. Başta kendi ligimiz olmak üzere diğer liglerde mücadele edecek tüm takımlara başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Yalova’dan Bir Tek O İsim Listede Yer Aldı Yalova’dan Bir Tek O İsim Listede Yer Aldı

Negmar Tavşanlı Belediyespor Sezonu Açtı (9)Negmar Tavşanlı Belediyespor Sezonu Açtı (8)Negmar Tavşanlı Belediyespor Sezonu Açtı (7)Negmar Tavşanlı Belediyespor Sezonu Açtı (6)Negmar Tavşanlı Belediyespor Sezonu Açtı (5)Negmar Tavşanlı Belediyespor Sezonu Açtı (4)Negmar Tavşanlı Belediyespor Sezonu Açtı (3)Negmar Tavşanlı Belediyespor Sezonu Açtı (2)