Yalova’nın son dönemde bilek güreşinde yetiştirdiği en önemli sporculardan olan Nisa Camadan 44. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda gümüş ve bronz madalya kazandı. Yalovalı sporcu  08-18 Haziran 2023 tarihlerinde Moldova’nın Kişinev şehrinde düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında mücadele etmiş 1 altın ve 2 gümüş madalya kazanarak gururumuz oldu.

25 Ağustos-3 Eylül 2023 tarihleri arasında Kazakistan’ın eski başkenti Almaty’de düzenlenen dev organizasyonda sporcular U15 kızlar ve erkekler, U18 kızlar ve erkekler, U23 kızlar ve erkekler ile büyükler kategorilerinde mücadele etti.

57 sporcusuyla mücadele eden Türkiye 8 altın, 17 gümüş ve 19 bronz olmak üzere toplam 44 madalya kazandı. Yalovalı Nisa’da U23 kadınlar kategorisinde 70 kiloda hem gümüş hem de bronz madalya alarak ülkesine iki madalya kazandırmayı başardı.

Şampiyona sonrası bir açıklama yapan şampiyon sporcu Camadan, “Bu kadar zor bir kategoride ülkemi temsil edip gümüş madalya alabildiğim için gururluyum. Daha iyileri için çalışmaya devam edeceğim. Engin Terzi hocama emekleri için minnettarım” dedi.

“Hedefimize İlerlemek İstiyoruz” “Hedefimize İlerlemek İstiyoruz”

Nisa’nın Bileği Bükülmüyor4Nisa’nın Bileği Bükülmüyor2Nisa’nın Bileği Bükülmüyor3