Devre Mülk Dolandırıcılığı Operasyonunda 29 Zanlı Adliyeye Sevk Edildi Devre Mülk Dolandırıcılığı Operasyonunda 29 Zanlı Adliyeye Sevk Edildi

SİBERAY” Projesi, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca Siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, maddi manevi zararların en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerini kapsamaktadır. Proje ile internet üzerinden işlenebilecek suçların henüz başlamadan önüne geçmek, zararlı yazılımlar kapsamında farkındalık oluşturarak internet bağımlılığının ve sosyal medyanın yanlış kullanımı sonucu oluşabilecek olumsuzlukların önlenebileceği değerlendirilmektedir.
Bu bağlamda; Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce “Ortam Sanal Olsa da İşlenen Suç Gerçektir” sloganıyla doğru Sosyal Medya Kullanımı hakkında ve İnternet Bağımlılığı ile Mücadele çalışmaları yürütülerek proje amaç ve hedefleri doğrultusunda önleme, bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülüyor.
İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde başta İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları ile kamu kurum ve kuruluşları koordinesinde kurumlar arası iş birliği çalışmaları kapsamında 22 Mayıs Çarşamba günü 700. Yıl Ortaokulunda bulunan öğrencilere yönelik bilgilendirme ve farkındalık çalışması gerçekleştirildi. 

Yalova Il Emniyet Mudurluk Siberay Ortaokul Ogrenci (2)

Editör: Arda Yavuz