Milli Eğitim Müdürlüğü, 2024-2028 Yılı Stratejik Planını Açıkladı Milli Eğitim Müdürlüğü, 2024-2028 Yılı Stratejik Planını Açıkladı

TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, bir araya gelerek oluşturdukları okuma grubu Tarık Tufan'ın "Şanzelize Düğün Salonu" adlı eserinin tahlil etmek üzere toplandı. 
Eserin derinlemesine incelenmesi ve üzerinde tartışılması amacıyla bir araya gelen öğretmenler, eserin farklı yönlerini analiz ederek fikir paylaşımında bulundu. Programın moderatörlüğünü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tülay Gökhan gerçekleştirdi.
Yalova Tobb Lise Ogretmen Okuma Grup Eser (3)Okuma grubu kurulmasına öncülük eden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emel Zehra Tunçinan, “TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından düzenlenen okuma grubu etkinliği, öğretmenlerin profesyonel gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra öğrencilere daha nitelikli bir eğitim sunma hedefini de destekliyor. Bu tür etkinlikler, okul ortamında işbirliğini artırarak öğrencilerin akademik başarısını olumlu yönde etkiler.” ifadeleriyle okuma grubunun kurulma amacını açıkladı.
Yalova Tobb Lise Ogretmen Okuma Grup Eser (1)Programa Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) ev sahipliği yaptı. Kitabın değerlendirilmesinin ardından öğretmenler Balkan Evindeki Göç Müzesini ziyaret ederek programı sonlandırdı. Katılımcılar ev sahipliği için Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ne teşekkürlerini iletti.

Editör: Arda Yavuz