Emeklilere Müjde Geldi! Emeklilere Müjde Geldi!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yaklaşan Ramazan ayı öncesi ülke genelinde başlatılan denetim seferberliği kapsamında Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri gıda işletmelerine yönelik denetimlerini arttırdı. 
Yılda yaklaşık 7 Bin denetim gerçekleştiren ekipler, Ramazan Ayı’nda tüketimi artan un ve unlu mamüller, pasta ve tatlılar, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, toplu yemek işletmelerine yönelik kontrol, denetim ve rehberlik hizmetlerini yoğunlaştırdı.
Yoğun program kapsamında hijyen koşulları, saklama koşulları, gıdaların son kullanım sürelerini aşıp aşmadıkları gibi içerik denetimleri, analiz denetimleri dahil olmak üzere Ramazan kolileriyle alakalı denetimler yapılmış olacak.
Yalova Il Tarim Orman Mudurluk Personel Denetim Ramazan Ay (2)“Alo 174 Gıda Hattını Doğrudan Kullanabilirsiniz”
En büyük gıda denetçisinin vatandaşlarımızın kendisinin olduğunu vurgulayan Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar yaptığı açıklamada; "Ülkemizde üretilen, satılan ve tüketime sunulan gıdaların güvenirliliğine yönelik resmi kontroller Bakanlığımızca ürün ve riskler bazında hazırlanan ve her yıl güncellenen resmi kontrol planları çerçevesinde yürütülmektedir. Gıda güvenilirliğini teminen yürüttüğümüz bu faaliyetlerin özellikle Ramazan ayı boyunca da aksatılmadan yürütülmesini çok önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın karşılaştıkları problemleri veya gördüğü eksiklikleri bize bildirmesini çok önemsiyoruz. Alo 174 Gıda Hattı’nı bu noktada doğrudan kullanabilirsiniz. Taleplerin iletilmesiyle beraber koordineli olarak gerekli müdahale ve tedbirler ivedilikle alınıyor. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu mübarek ayın İslam alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum. “ dedi.

Yalova Il Tarim Orman Mudurluk Personel Denetim Ramazan Ay (3)

Editör: Arda Yavuz