Altınova Belediye Konferans ve Düğün Salonu’nda düzenlenen iftara;, gaziler ve şehit aileleri katıldı. İftar programında Başkan Oral, misafirleriyle tek tek ilgilendi. Her aile ile birebir yakından ilgilenen ORAL’a Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, Altınova Belediye Meclis üyeleri Hasan Karabacak ve Şaban Cineviz, Altınova İlçe Emniyet Müdürü Halis Kürşat Seçer, Altınova İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Fırat Zorlu, daire amirleri de eşlik etti.

“Emanetleri başımızın tacıdır”

Şehitlerin ruhuna Kur’an tilaveti ve duaların edildiği gecede konuşan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Şehitlerimizin emanetleri başımızın tacıdır. Bugün burada rahatlık içerisinde özgürce konuşabiliyorsak, al bayrağımız özgürce dalgalanıyorsa, ezanlarımız özgürce okunabiliyorsa, rahat nefes alabiliyorsak bu ortamı sağlayanlarımız var. Gerek Güneydoğu’da gereke ülkemizin dört bir noktasında kendini sessiz sedasız siper eden kahramanlarımız var, polislerimiz, Mehmetçiklerimiz var.

“Bayrak ezan ve vatan sevgisi tıpkı kahramanlarımızın olduğu gibi “

Karaçam, ‘Olası Bir Depremde, Dalgalar 8 Metreyi Bulabilir’ Karaçam, ‘Olası Bir Depremde, Dalgalar 8 Metreyi Bulabilir’

Bizim için mücadele eden, bu uğurda şehit düşen kahramanlarımızın arkasında birde görünmez kahramanlar var. İşte o görünmez kahramanlar sizlersiniz, polislerimizin, askerlerimizin ailelerisiniz. Bayrak ezan ve vatan sevgisi tıpkı kahramanlarımızın olduğu gibi ailelerimizin kalbinde de üst düzeyde olduğu için bu duruma katlanabiliyorsunuz. Biz Türk milleti olarak, size minnettarız. Vatan, millet uğruna şehit düşen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Verdikleri mücadelede gazi olanlara Allah’tan şifa diliyoruz. Yine şu anda vatanımız, bayrağımız ve ezanımız için mücadele eden karamanlarımızın da Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

altınovaşehitaileleri (5)altınovaşehitaileleri (6)altınovaşehitaileleri (3)altınovaşehitaileleri (4)altınovaşehitaileleri (7)altınovaşehitaileleri (2)