Safranbolu Kaymakamlığı, Safranbolu Belediyesi, Safranbolu Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği ortaklığında düzenlenen festival çerçevesindeki yarışmada, büyük ilgi gördü. 18 yarışmacının katıldığı yarışmada, jüri üyeleri birbirinden güzel safranlı yemekleri seçmekte zorlandı.

Yarışmada, tarhana çorbası ile Emine Akın birinci, "üç peynirli safranlı peruhi" yemeği ile Emin Göktürk Özbek ikinci, "safranlı karalahana dolması" yemeği ile Elif Şenol üçüncü oldu. Dereceye girenlere ödüllerini Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar, Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuray Türker tarafından verildi.

Kendilerini depremzede olarak tanıtan karı-koca fuhuş çetesi çıktı  Kendilerini depremzede olarak tanıtan karı-koca fuhuş çetesi çıktı 

unesco-karabuk-safran-yemek-yarismasi (10)unesco-karabuk-safran-yemek-yarismasi (9)unesco-karabuk-safran-yemek-yarismasi (8)unesco-karabuk-safran-yemek-yarismasi (7)unesco-karabuk-safran-yemek-yarismasi (6)unesco-karabuk-safran-yemek-yarismasi (4)unesco-karabuk-safran-yemek-yarismasi (3)unesco-karabuk-safran-yemek-yarismasi (2)unesco-karabuk-safran-yemek-yarismasi (1)

Kaynak: Ersin Turan / KARABÜK (İHA)