Niyazi Bektaş; Öğretmenlik Peygamberlik Mesleği Niyazi Bektaş; Öğretmenlik Peygamberlik Mesleği

Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü dolayısıyla Yalova Şehir mezarlığında bulunan Yalova Şehitliği, protokol tarafından ziyaret edildi. İl Özel İdaresi tarafından Cumhuriyetin 100. Yıldönümüne özel düzenlenen programa; Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Ak Parti Yalova Miletvekilleri Meliha Akyol, Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Dz. Alb. Cenk Topuz, İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz ve İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk katıldı. İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün yaptığı duanın ardından Vali Dr. Hülya Kaya ve protokol şehit kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktı. Şehitlik ziyareti sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz ve İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel şehitlerimize duyduğu minnet ve şükranlarını dile getirdi.

“Bu topraklar için canını feda etmiş kahraman şehitlerimizi yad ediyorum”

Kürsüye gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, “Bugün Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı arifesinde aziz şehitlerimizin manevi huzurunda sizlerle birlikte yenilediğimiz şehitlikte bir arada olmanın onurunu yaşıyoruz. İl Özel İdaresi olarak bizler ilimizdeki bütün şehitliklerin bakım, onarım yenilenmesi, tahsisi ve yeni şehitlikler yapılması gibi işlemler 2016 yılında yayınlanmış olan Şehitlikler Yönetmeliğinde ki görev idaremize tanımlanmış durumda. Bizler de bu görevi personelimizle birlikte büyük bir onur ve sorumluluk bilinciyle yerine getirmeye çalışıyoruz. Kurban Bayramı'nda şehitliğimize yaptığımız ziyarette arka tarafta yer alan beton blokların ekonomik ömrünü doldurduğunu, yıkıldığını fark ettik. Sayın Valimizin talimatları doğrultusunda ivedi bir şekilde yenilenmesi kararını aldık. Projelendirilmesine idaremizin mimarlarından Hüseyin Ersoy ve Emlak İstimlak Müdürlüğümüz üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirerek yeni görünümüne kavuşturduk. 62 metre uzunluğunda 40 adet mermer blokla daha önceden gerçekleştirdiğimiz girişkah kısmının üzerinde yer alan mimari yapıyla da uyumlu olmasını önemsedik. Yenilediğimiz şehitliğimizin hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana  bu topraklar için canını feda etmiş kahraman şehitlerimizi yad ediyorum. Allah'tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

“Bağımsızlığını her zaman muhafaza edegelmiş milletlerden bir tanesi”

Ardından kürsüye İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel gelerek şunları dile getirdi: “Milletimiz 5 bin yıllık varlık tarihi boyunca bağımsızlığını her zaman muhafaza edegelmiş milletlerden bir tanesi. Hiç şüphesiz bunu şehitliği göze alabilmiş olmamıza bağlıyoruz. Ölümden korkmayan, ölümün üstüne yürüyen bir milletin fertleri olarak şehitlerimize olan görevlerimizi yerine getirmenin sorumluluğunda ve bilincinde olmanın hassasiyetini taşıyoruz. Yalova İl Özel İdaresi olarak sadece merkez şehitliğimiz değil, ilimizin Altınova'dan Armutlu'ya kadar bütün şehitliklerin ve şehitlerimizin manevi şahsiyetlerine milletimizin vakarına yaraşır bir biçimde olması için gayret ediyoruz. Valimizin riyasetinde bu çalışmalar gerçekleştiriyor. Genel sekreterimize, dairemiz personellerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah milletimiz Cumhuriyetimizin 100. yılından daha nice yüzyıllar, bin yıllar bağımsız, özgür bir biçimde, bayrağımız başımızın üstünde dalgalanacak. Biz de şehitlerimizi rahmetle, minnetle anacağız.”

HABER/ RÜMEYSA ŞAHİN

yalova-sehitlik-mezar-protokol-ziyaret-vali-akp (5)yalova-sehitlik-mezar-protokol-ziyaret-vali-akp (4)yalova-sehitlik-mezar-protokol-ziyaret-vali-akp (3)yalova-sehitlik-mezar-protokol-ziyaret-vali-akp (1)yalova-mezar-sehitlik-ziyaret (4)yalova-mezar-sehitlik-ziyaret (3)yalova-mezar-sehitlik-ziyaret (1)yalova-sehitlik-mezar-protokol-ziyaret-vali-akp (2)