Yeşil Kırmızılı ekibimizi Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler, Pizza Lazza Haremspor ve Sigortam.net takımları takip etti. Küme düşme hattını ise ilk iki haftada en farklı mağlubiyetleri alan MKE Ankaragücü Basketbol ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor takımları oluşturdu.

İkinci haftanın açılış maçı Ankara derbisine sahne oldu. Evinde OGM Ormanspor’u ağırlayan Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler parkeden 85-71’lik galibiyetle ayrıldı. MKE Ankaragücü Basketbol’a konuk olan Alagöz Holding Iğdır Basketbol evine 87-71 kazanarak döndü. Fenerbahçe Koleji deplasmanına çıkan Sigortam.net zorlanmasına karşın mücadeleden 95-90’lık galip ayrıldı. Konyaspor’un konuğu olan Mersin Büyükşehir Belediyesi mücadeleyi 92-75 kazanıp 2’de 2 yaptı.

Minik Karateciler, Madalyayla Döndü Minik Karateciler, Madalyayla Döndü

Ligin iddialı ekiplerinden Balıkesir Büyükşehir Belediyespor evinde oynadığı maçta Bornova Belediyesi Karşıyaka karşısında ummadığı bir şekilde 69-66’lık mağlubiyet aldı.

Semt77 Yalovaspor evinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’u konuk ederken rakibini 98-64 devirdi.

TBL’nin iki yeni ekibi Çayırova Belediyesi ile Kapaklıspor arasında oynanan maçı konuk ekip 87-84 kazandı. Gaziantep Basketbol deplasmanında Esenler Erokspor 70-56’lık galibiyetle evine döndü. İkinci haftanın kapanış maçında Pizza Lazza Haremspor evinde Finalspor’u zorlanmasına karşın 72-67 devirdi. TBL’de üçüncü hafta maçları 29-30 Eylül ve 1-2 Ekim 2023 tarihleri arasında oynanacak.

semt77-yalovaspor-yalova-spor-zirve-basket-basketbol (3)semt77-yalovaspor-yalova-spor-zirve-basket-basketbol (1)