Yalova’da Uyuşturucu Operasyonu: 7 Gözaltı Yalova’da Uyuşturucu Operasyonu: 7 Gözaltı

SİBERAY” Projesi, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca Siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, maddi manevi zararların en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerini kapsamaktadır. Proje ile internet üzerinden işlenebilecek suçların henüz başlamadan önüne geçmek, zararlı yazılımlar kapsamında farkındalık oluşturarak internet bağımlılığının ve sosyal medyanın yanlış kullanımı sonucu oluşabilecek olumsuzlukların önlenebileceği değerlendirilmektedir.
Yalovail Emniyet Milli Egitim Siberay Imam Hatip Okul Siber Suc Zorbalik (1)Bu bağlamda; Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce “Ortam Sanal Olsa da İşlenen Suç Gerçektir” sloganıyla doğru Sosyal Medya Kullanımı hakkında ve İnternet Bağımlılığı ile Mücadele çalışmaları yürütülerek proje amaç ve hedefleri doğrultusunda önleme, bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülüyor.
İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde başta İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları ile kamu kurum ve kuruluşları koordinesinde kurumlar arası iş birliği çalışmaları kapsamında 13 Mart Çarşamba günü Şehit Kübra Doğanay İmam Hatip Ortaokulunda görevli bulunan Yönetici, Öğretmen ve Öğrencilerin katılımlarıyla yaklaşık 350 kişiye ulaşılarak bilgilendirme ve farkındalık çalışması gerçekleştirildi.
Yalovail Emniyet Milli Egitim Siberay Imam Hatip Okul Siber Suc Zorbalik (3)Çalışmalar aralıksız sürdürülmekte olup SİBERAY Projesi https://www.siberay.com adresinden ve SİBERAY sosyal medya hesaplarından takip edilebilmektedir.

Editör: Arda Yavuz