Kamuoyunda kendisi hakkında yaratılan algı operasyonu ile kişilik olarak menfi operasyon yapılan CHP Yalova Milletvekili Adayı Tahsin Becan, hakkında oluşturulan imaj operasyonu ile ilgili olarak seçmene seslendi. Becan, “Arkadaşlar, ben politikacı değil; iş insanıyım. Dolayısı ile sizlerin karşısına ne isem, o halim ile çıkıyorum. Sizlere sempati şovu yapamıyorum. Karakterim bu. Sahte imaj takınmak, bana sizleri kandırmak gibi geliyor. Ben de lak-lak yaparım. Gerekirse takla da atarım. Ama inanıyorum ki siyaset ciddi bir iştir” dedi.

‘Hayatım boyunca namusumla çalıştım’

Siyasetin bir sanat olduğunu ifade eden CHP Yalova Milletvekili Adayı Tahsin Becan, “Hayatım boyunca namusumla çalıştım. Ticareti ciddiye aldım. Müşterilerimi ailem gibi gördüm. Ticaretin kurnazlık değil; aslında dürüstlük olduğu ilkesine değer verdim. Hep çalıştım. Sevgili arkadaşlar; ticarette ikili ilişkilerde mesafeyi korumak, dostlukların uzun süreli olmasının birinci kuraldır. Ceket kullanıyor olmam, kravat takmam hep, iş arkadaşlarıma ve müşterilerime olan saygımdandır. İş odaklı bir ticaret adamıyım. İşe konsantrem, başarımın temelini oluşturur. Bu prensiplerim beni toplumsal ilişkilerde sosyal anlamda geride bırakmış olabilir. Ama yıllardır hedefim ekmek paramı kazandığım Yalova halkına zamanı geldiğinde sosyalde ve siyasette de destek vermekti. Bunun için ekonomik özgürlüğümü kazanmam dolayısı ile ticarette başarılı olmam şarttı. Bunun ilk adımını YTSO başkanlığı ile attım. Yalova’da üç dönem arka arkaya YTSO seçiminde başkanlığı kazanmak zor iştir. Liyakat ister. Şimdi bu aşamayı bitirdim. Artık Yalovalıya hizmet için ekmek paramı kazandığım, tüm yatırımlarımı yaptığım Yalova’ya hizmet etmek için meclise gitmemin zamanı gelmişti. O gün, bugün idi. Ve gereken atılımı yaparak, Atatürk’ün kurduğu CHP saflarında milletvekili adayı oldum” şeklinde konuştu.

‘İcraat değil, şov yapıyorlar’

Yalova’nın ciddiyete ihtiyacı olduğunu belirten CHP’li vekil adayı Becan, “Değerli seçmenler, şuna, inanın; siyaset ciddi iştir ve ciddiyetle yapılması gerekir. Bakın siyasetteki şovmen profillere. Hemen hepsi medyaya konu olmaktan öteye gidememişlerdir. Çünkü onlar icraat değil şov yaparlar. Oysa Yalova’nın, sizlerin, şova değil ciddiyete ihtiyacınız var. Sizlerin mecliste ciddiye alınmanız için sizlere getirilecek hizmetlerin önem kazanması için önce biz vekillerin ciddi olması lazım. Yani beni eleştirdiğiniz ciddi olan tutumum, mecliste sizlere hizmet getirmek için en büyük gücüm olacaktır. Bilin ki bu güç aslında mecliste sizin gücünüzdür. Üstelik bu seçimler kişi hedefli değil vatan hedeflidir. Sadece bir oyun bu kadar önemli olduğu başka bir seçim Cumhuriyet tarihinde görülmemiştir” ifadelerini kullandı.

Tuğba ALTIN/Haberler

AK Parti’li Vekillerden Seçim Sonrası Kutlaması AK Parti’li Vekillerden Seçim Sonrası Kutlaması

Becan, ‘Siyaset ciddi bir iştir’ (3)Becan, ‘Siyaset ciddi bir iştir’ (1)Becan, ‘Siyaset ciddi bir iştir’ (2)