Subaşı’na Toki Müjdesi Verildi! Subaşı’na Toki Müjdesi Verildi!

yalova-subasi-belediye-baskan-thy-cenaze-nakil-arac (2)Subaşı Belediyesi ile Türk Hava Yolları (THY) arasında, cenazelerin iç hat uçak kargo ile taşınması protokolü imzalandı. Subaşı Belediyesi ile THY arasında imzalanan protokol gereği, belde genelinde vefat eden ve il dışına gidecek olan cenazelerin nakilleri THY tarafından yapılacak.

Başkan Canbay, Vatandaşların acılarını bir nebze de olsa paylaşarak zor zamanlarında destek olmak için, cenazelerinin diğer illere havayoluyla nakli için THY ile protokol imzaladıklarını belirtti.

Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Karayoluyla başka illere cenaze nakil işlemlerinin de yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verdi, “THY uçaklarının kargo bölümünden istifade etmek ve vatandaşların daha rahat ve hızlı bir şekilde cenazelerinin nakillerinin yapılması sağlanmayı amaçlıyoruz. Uzak mesafelere gidecek olan cenazelerimizi, yaptığımız protokol gereği indirimli fiyat uygulanarak, belediyemizin tarafından havayolu aracına teslim ederek defin edileceği yere bir an önce ulaştırmayı hedefliyoruz. Cenaze nakilleri Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt uçuş bulunan illere, ya da direkt uçuş olmayan illere aktarmalı olan tüm uçuşlar ile nakilleri THY tarafından koordineli bir şekilde hızlıca ulaştırılacaktır.’’ Dedi.

Editör: Arda Yavuz