Balıkesir ekibini Zonguldak Spor Basket 67, Bodrum Basket, Botaş Gelişim, Çerkez Belediyesi ve Danilo’s Pizza Bursa Ant Spor takip ediyor. Küme düşme hattını Emlak Konut Gelişim, ÇBK Gelişim ve Çankırıspor Yükseliş takımları oluşturdu. Turuncu Sarılı ekibimiz ise bu haftayı dokuzuncu sırada tamamladı.

2. haftanın açılış maçında Fenerbahçe Alagöz Holding Gelişim evinde ligin yeni ekibi Çankırıspor Yükseliş takımını 92-60 gibi farklı skorla mağlup etti. Bodrum Basketbol konuk ettiği Aslan Yol Burhaniye Belediyespor’u evine 83-68’lik yenilgiyle uğurladı. İki şampiyonluk adayı Zonguldak Spor Basket 67 ile 01 Adana Basketbol arasında oynanan mücadeleyi ev sahibi ekip 69-43 kazandı.

Trippters.com Turgutlu Belediyespor’a konuk olan Urla Belediyesi evine 65-58’lik galibiyetle dönmeyi başardı.

Çerkez Belediyesi saha ve seyircisi önünde ligin zayıf t akımlarından Tourism x Boğaziçi Basketbol engelini 90-69’luk skorla aştı. Danilo’s Pizza Bursa Ant Spor’a konuk olan HDI Sigorta Yalova VİP evine 93-75’lik yenilgiyle döndü. Bu haftanın kapanış maçında Botaş Gelişim evinde Emlak Konut Gelişim’i 80-58 devirdi.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi(TKBL)’nde 3. Hafta maçları 6-7 ve 9 Ekim 2023 tarihleri arasında oynanacak.

Anadoluspor Gol Oldu Yağdı Anadoluspor Gol Oldu Yağdı

tkbl-yalova-basket-basketbol (3)tkbl-yalova-basket-basketbol (1)