Genel Kurula, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, YTSO Meclis Başkanı Muhammet Sarıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Tamer Yazıcı ve Ertuğrul Evci, TOBB Genel Kurul Delegeleri Turhan Soysal, Ertan Gak ve Mustafa Dağ ile Genel Sekreter Taner Eriş katıldı.

Genel Kurul Başkanlığını Gürsel Baran’ın yaptığı toplantıya, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Konsey Başkanları ve TOBB Delegeleri katılım gösterdi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirilen faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti.

Yalova Ytso Tobb 80.Genel Kurul Toplanti Katilim (2)

Engelsiz Plajı’nın Son Durumu Tepki Çekti Engelsiz Plajı’nın Son Durumu Tepki Çekti

Hisarcıklıoğlu, dünya ekonomisinin ilginç ama zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Ülke ekonomilerinin genelinde büyüme istikrarlı seyrederken, enflasyon geriliyor. 2023 yılında küresel büyümenin, 2022’ye göre 1 puan artarak yüzde 3,2 olduğu tahmin ediliyor. 2024 ve 2025’de de bu civarda olması bekleniyor” dedi. Ayrıca, yüzde 10’a ulaşan küresel enflasyonun, yüzde 7’nin altına düşmesinin öngörüldüğünü bildiren Hisarcıklıoğlu, enerji, gıda ve tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılara rağmen dünya ekonomilerinin çoğunun dirençli çıktığını ve genel bir iktisadi durgunluğun önüne geçildiğini ifade etti.

Yalova Ytso Tobb 80.Genel Kurul Toplanti Katilim (3)

YTSO’dan Rifat Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, YTSO Meclis Başkanı Muhammet Sarıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Yazıcı, TOBB’un 80. Genel Kurulu öncesinde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Demiryürek, ziyarette üyelerin talep ve beklentilerini TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na aktardıklarını belirtti. Demiryürek, “Yalova’nın ticari ve ekonomik hayatının geliştirilmesi, KOBİ'lerin finansal kaynaklara erişimi konularında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteklerini istedik” dedi.

Yalova Ytso Tobb 80.Genel Kurul Toplanti Katilim (1)

Hizmet Şeref Belgesi Verildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), camiasına ve ülke ekonomisine hizmette bulunan delegelere Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla TOBB 80. Genel Kurulu’nda düzenlenen törenle verildi. Yalova Ticaret ve Sanayi Odası adına hizmette 20 yılını dolduran Genel Sekreter Taner Eriş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan “Hizmet Şeref Belgesi” ni aldı.

Editör: Arda Yavuz