yalova-belediye-azerin-konser-azerbaycan-sanatci-baskan-mustafa-tutuk (3)Azerin, “Allah-u Ekber Türkler Geliyor”

Cerebral Palsi’li Bireyden İmza Günü Cerebral Palsi’li Bireyden İmza Günü

Azerbaycan Devlet Sanatçısı Azerin, Yalova Belediyesi’nin Yürüyen Köşk Kültür Sanat Sezonu etkinlikleri kapsamında Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde konser verdi. Müzikseverlerle bir araya gelen Azerin, muhteşem repertuarını bu kez Yalovalı hayranları için seslendirdi. 
yalova-belediye-azerin-konser-azerbaycan-sanatci-baskan-mustafa-tutuk (1)Halka açık ve ücretsiz gerçekleşen konserde 2. Karabağ savaşında simge olan ‘Çırpınırdı Karadeniz’i söyleyerek sahneye çıkan Azerin’i Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi. Repertuvarındaki eserleri seslendirilen sanatçıya, katılımcılar da eşlik etti. Özellikle ‘Canım Türkiyem’ ve ‘Çırpınırdı Karadeniz’ parçaları yoğun alkış alırken, sanatçının söylediği ‘Allah-u Ekber Türkler Geliyor’ eseri ise duygu ve coşkuyu zirveye çıkardı.
Türk dünyasının kıymetli sanatçısı Azerin, programda sadece sanatıyla değil ülke meselelerine ilgisi ve verdiği mesajlarıyla da dikkat çekti. Türk dünyasına selam gönderen Azerin, “Azerbaycan’ın haklı davasında Azerbaycan’ın yanında olan, Azerbaycan’a omuz veren, desteğini esirgemeyen sadece Azerbaycan’ın değil adaletin, hakkın, insanlığın yanında olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Türkiye’nin aziz halkına teşekkür ediyorum” diyerek Azerbaycan ile Türkiye’nin birlikteliğini vurguladı.
yalova-belediye-azerin-konser-azerbaycan-sanatci-baskan-mustafa-tutuk (2)Konserin sonunda sanatçı Azerin ve orkestrası müzikseverler tarafından uzun süre alkışlandı. Sahneye Türk bayrağını dalgalandırarak çıkan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk sanatçıya günün anısına plaket takdim ederken Gökşen Tutuk da sanatçıya çiçek takdim etti. Başkan Tutuk, “Harika bir ses harika bir yorum bu akşam bizimle beraberdi. Kendisine teşekkür ediyoruz ve her zaman yanımızda görmek istiyoruz. Yürüyen Köşk Kültür Sanat Sezonu’muz bundan sonra da dolu dolu devam edecek. Hemşehrilerimizi etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.

Editör: Arda Yavuz