“Günümüzün kıymetli ve dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin gerçekliğinin insanlara ulaşmasını sağlamak gibi önemli bir misyonu vardır. İletişim çağının her noktasına sirayet ettiği gazetecilik mesleğini bu anlayışla benimseyip görev icra eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten duygularımla kutlarım.

Evrensel ve tarafsız normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu doğrultuda her an doğru haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler.

Umre Hazırlık Kursu Düzenlendi Umre Hazırlık Kursu Düzenlendi

Bunları yaparken basın mensuplarının; basın meslek ilkelerini gözetmesi, kişilik haklarına saygı duyması ve Türkçemizin doğru bir şekilde kullanılması ve korunmasına gerekli özenin gösterilmesinin de son derece önemli olduğunu unutmamaları gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri gündeme taşıyarak katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Editör: Arda Yavuz