Yalova Amatör Evi Ali Düşmez Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimine Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi Başkanı Gökhan Güngör’ün yanı sıra kulüp temsilcileri de katıldı. Bu sezon ligde 15 takım mücadele edecek. Takımlar 8’li ve 7’li olmak üzere iki gruba ayrılırken, birinciler oynanacak final maçıyla Yalova şampiyonunu belirleyecek. 2023-2024 sezonunda U16 Ligi şampiyonu ilimizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek.

Çiftlikköy’ün Sultanları Kritik Deplasmanda Çiftlikköy’ün Sultanları Kritik Deplasmanda

Kura çekimi sonrasında 7 takımın oluşturduğu A Grubunda Yalovaspor, Acarspor, Doğanspor, Doğuşspor, Kartalspor, Armutlu Belediyespor ve Negmar Tavşanlı Belediyespor yer aldı. B Grubunu ise Çiftlikköy Kültürspor, Çiftlikköy Belediyespor, Anadoluspor, Yalovagücü, Vertaco Altınova Belediyespor, Esenköyspor, Altınderespor ve Demirspor oluşturdu.

Futbol İl Temsilcisi ve Tertip Komitesi Başkanı Gökhan Güngör,” 2023-2024 futbol sezonunda U16 Ligimize  15 takımımız katılmış olduğu kura çekimi hayırlı olsun. 2 grup, çift devre usulü oynanacak olan U16 Ligimiz de gruplarını 1. olarak tamamlayan takımlarımız final müsabakasında karşı karşıya gelecek Final müsabakasında galip gelen takımımız Yalova U16 Ligi Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil etmeye hak kazanacaktır. Ligimize katılan tüm takımlarımıza başarılar diler dostluk, kardeşlik ve Fair-Play çerçevesinde bir sezon geçirmeyi temenni ederiz” diye konuştu.

U16 Ligi A Grubu 1. Hafta Maçları;

Doğanspor-Acarspor

Doğuşspor-Yalovaspor

Kartalspor-Negmar Tavşanlı Belediyespor

Armutlu Belediyespor(Bay)

U16 Ligi B Grubu 1. Hafta Maçları;

Anadoluspor-Çiftlikköy Belediyespor

Yalovagücü-Çiftlikköy Kültürspor

Vertaco Altınova Belediyespor-Altınderespor

Esenköyspor-Demirspor

yalova-amatör-lig-u16-futbol-fikstür-puan-durumu (3)yalova-amatör-lig-u16-futbol-fikstür-puan-durumu (2)