İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıların ardından binlerce masum sivilin yaşamanı yitirmesi ve hastanelere yapılan saldırıların ardından Türkiye’de 3 günlük milli yas ilan etmişti. Bu karar sonrasında konserlere 3 günlüğüne ara verilmişti.

Çıtak, "Sadece sanatçıyı ve müzik sorumlu bırakılmamalı" derken, Zeynep Bastık "Gayriresmi şekilde günlerdir yastayız. Sadece neden acıyı paylaşmak demek binlerce insanın işlerinin durdurulması mesleğini icra edememesi demek, bunu anlamak istiyorum, anlayamıyorum" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "TikTok rezaleti ise salgın gibi yayılmaktadır" MHP Genel Başkanı Bahçeli: "TikTok rezaleti ise salgın gibi yayılmaktadır"

zeynep-bastik-milli-yas-isyan

Zeynep Bastık paylaşımında, "Tıpkı diğer sektörlerdeki insanlar gibi bizimde de sorumluluklarımız, ailemiz, sürdürmek zorunda olduğumuz bir yaşandımız var." dedi.

dilan-citak-tatlises-isyan-milli-yas

Dilan Çıtak Tatlıses paylaşımında, "Milli yas sebebi ile etkilenen tek sektör neden "Müzik" sektörü?" diye sorarken, sanatçı gelen yorumlar üzerine ikinci bir paylaşım daha yayınladı.

dilan-citak-tatlises-isyan-milli-yas (1)