‘Çiftlikköy Halkı Ulaşılabilir Bir Belediye Başkanı İstiyor’ ‘Çiftlikköy Halkı Ulaşılabilir Bir Belediye Başkanı İstiyor’

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 28. Dönem 2. Yasama Yılı 1 Ekim Pazar günü itibariyle başladı. Meclis farklı konularda kararlar alabilmek için toplanmaya devam ediyor. 17 Ekim Salı günü toplanan TBMM’de Türk askerlerinin Suriye ve Irak’taki görev süreleri 2 yıl daha uzatıldı.

“Hak mücadelesi veriyoruz”

Meclisteki toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi grubu ile birlikte katılan Yalova Milletvekili Tahsin Becan sosyal medya hesabından iktidarı eleştirdi. Becan açıklamasında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bugün gündemimiz yoğun. Halkımızın çözüm bekleyen onlarca sorunu var. Elbette ekonomik krizle mücadele eden işçilerimiz, emeklilerimiz, emekçilerimiz, memurlarımız ve geleceğinden endişe eden gençlerimiz ana gündemimiz. Ne yazık ki iktidar partisi tüm bu kesimlere sırtını dönmüş durumda. Bugün tüm itirazlarımıza rağmen emeklilere ayrım yaparak reva gördükleri beş bin lira ikramiyeye karşı hak mücadelesi veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel