Başkanlığını Fikret Karaalioğlu’nun yaptığı teknik direktörlüğünü Milli takımın ve Fenerbahçe’nin eski yıldızı Faruk Yiğit, masörlüğünü ise ünü yurtdışına taşan Burhan Zelyurt’un üstlendiği Yalovaspor Masterler Derneği Antalya’da adeta şov yaptı.

“Takımda kimler yok ki”

Yeşil Kırmızılı ekibimizin kadrosunda İlkay Margılıçlı, Bilal Sezer, Eren Özen, Murat Gülbaba, Aytaç Yaka, Cemal Abdullah Gürses, Gökhan Aktaş, Aziz Demir, Serdar Bora gibi isimler ter döktü. Kıran kırana geçen maçlara ise Seven Seas Gravel Select Hotel’in sahaları ev sahipliği yaptı.

B Grubunda yer alan Yalovaspor Masterler Derneği turnuvadaki ilk maçında Niğde Anadolu takımını ayağının tozuyla 5-0 mağlup etti. İkinci maçında İstanbul Karması ile karşılaşan Yeşil Kırmızılılar sahadan 6-0’lık farklı skorla galip ayrıldı. Gruptaki son maçını ise Yalovalı masterler, Trabzon Vira ile oynadı. Bu maçta kalesindeki ilk golünü gören Yalovaspor Masterler Derneği maçı 6-1 kazanıp grubunu lider bitirdi.

Yalova ekibi çeyrek finalde A Grubundan gelen Van Club Master takımıyla eşleşti. Karşılaşmanın başlama vuruşundan bitiş düdüğüne kadar üstün olan temsilcimiz rakibini 8-0 gibi farklı skorla devirdi.

Yarı finalde ise grup sürecinde de karşılaştığı Niğde Anadolu’yla eşleşti. Birbirinden güzel 6 gole imza atan Yalovaspor Masterler Derneği maçı 6-1 kazanıp finale yükseldi.

Final maçı ise nefes kesti. Usta ayakların mücadelesinde atılan goller kadar, ortaya koyulan performansta parmak ısırttı. Yalova ekibi bu mücadeleyi de 2-1 kazanarak şampiyonluğunu ilan etti.

“Şampiyonluğu Suat Sarıca’ya Adıyoruz”

Yalovaspor Masterler Derneği Başkanı Fikret Karaalioğlu,” Arzu ettiğimiz şampiyonluğu Cumhuriyeti’mizin 100. Yıl Kupasını alarak elde ettik. Bu şampiyonluğu aramızdan ayrılan dostumuz kardeşimiz her şeyimiz olan Suat Sarıca’ya adıyoruz. Takımımızda yer alan tüm sporcularımızın ayaklarına sağlık. İlimizin futboldaki markası olan Faruk Yiğit kardeşimize de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üvez Şampi… Üvez Şampi…

yalova-master-sampiyon-futbol (6)yalova-master-sampiyon-futbol (5)yalova-master-sampiyon-futbol (3)yalova-master-sampiyon-futbol (2)yalova-master-sampiyon-futbol (1)-1yalova-master-sampiyon-futbol (1)