TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, bir araya gelerek oluşturdukları okuma grubu Tarık Tufan'ın "Şanzelize Düğün Salonu" adlı eserinin ardından Murat Gülsoy’un “Ve Ateş Bizi Tüketiyor” adlı kitabını tahlil etmek üzere toplandı.

Öğrenciler ve Velilerin Dikkatine! Öğrenciler ve Velilerin Dikkatine!

Eserin derinlemesine incelenmesi ve üzerinde tartışılması amacıyla bir araya gelen öğretmenler, eserin farklı yönlerini analiz ederek fikir paylaşımında bulundu. Programın moderatörlüğünü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emel Zehra Tunçinan gerçekleştirdi.

Yalova Tobb Mtal Bal Goc Kitap Okuma Gun (5)Okuma grubu kurulmasına öncülük eden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emel Zehra Tunçinan, “Öğretmenlerin düzenli olarak kitap okuması, eğitim sistemine önemli katkılarda bulunabilir. Kitaplar, bilgiyi ve deneyimi paylaşmanın en önemli araçlarından biridir ve öğretmenlerin bu aracı kullanması, öğrencilere örnek oluşturarak okuma alışkanlığı kazandırabilir. Kitaplar, öğretmenlerin pedagojik becerilerini güçlendirebilir, yeni öğretim yöntemleri ve materyalleri keşfetmelerini sağlayabilir ve ders içeriğini zenginleştirebilir. Ayrıca, kitaplar öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlayarak, onları daha donanımlı ve motive bireyler haline getirebilir. Dolayısıyla, öğretmenlerin düzenli olarak kitap okuması, eğitim kalitesini artırabilir ve öğrenciler üzerinde olumlu etkiler bırakabilir.” ifadeleriyle devam ettirdikleri etkinliklerinin faydalarından söz etti.

Programa Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) ev sahipliği yapmaya devam etti. Kitabın değerlendirilmesinin ardından BAL-GÖÇ Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Çetintaş öğretmenlere derneğin logosunun basılı olduğu kupalardan hediye etti.

Katılımcılar ev sahipliği için Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ne teşekkürlerini iletti.

Yalova Tobb Mtal Bal Goc Kitap Okuma Gun (4)Yalova Tobb Mtal Bal Goc Kitap Okuma Gun (1)

Editör: Arda Yavuz