2024-2025 Eğitim Yılı Takvimi Açıklandı: Okullar Ne Zaman Açılıyor? 2024-2025 Eğitim Yılı Takvimi Açıklandı: Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, düzenlenen şenliklerde Yalovalı çocuklarla buluşarak müzikli etkinlikler sergiledi. Öğr. Gör. Nihal Yiğitalp tarafından yürütülen Çocuk ve Müzik dersi kapsamında, dersi alan öğrencilerin çocuklarla bir araya gelmeleri ve müzik etkinlikleri konusunda deneyim kazanmaları amacıyla uygulama ödevi verildi. Bu ödev kapsamında 20 farklı grup, Yalova’daki çeşitli kurumlarda, 23 Nisan haftası boyunca kurumlarla iş birliği halinde planlanan farklı tarihlerde, çocuklara yönelik müzikli etkinlikler sergilendi. Milli Eğitime bağlı Çınarcık Çiçek Yuvası Anaokulu, Firuzan Kınal İlkokulu, Hüdaverdi Aydın İlkokulu, Teşvikiye Cumhuriyet İlkokulu, Kocadere İlkokulu, Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu Anasınıfı, Aydede Anaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu ve Ortaokulu Anasınıfında, Yeryüzü Kaşifleri Anaokulu, Günel Koçal Anasınıfı ve Dört Mevsim Anaokulu olmak üzere 12 farklı okul öncesi eğitim kurumu yanı sıra Yalova Sevgi Evleri ve Safalı Yılmaz Tüzünataç Çocuk Kütüphanesinde önceden karşılıklı iletişim kurularak planlanan etkinlikler başarıyla tamamlandı. Düzenlenen şenlikler kurum yöneticileri, öğretmenler ve çocuklar tarafından büyük beğeni topladı. Yapılan bu etkinlikler, kalite çalışmaları kapsamında, Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulunun dış paydaş ilişkilerinin bulunduğu kurumlarla ilişkilerin de güçlenmesine katkı sağladı.

Yalova Univerite Cinarcik Meslek Yuksekokul Cocuk Gelisim Odev Ilkokul Anaokul Minik Ogrenci Eglence (2)Yalova Univerite Cinarcik Meslek Yuksekokul Cocuk Gelisim Odev Ilkokul Anaokul Minik Ogrenci Eglence (1)

Editör: Arda Yavuz