Ülkemizde 100 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan Covid-19 virüsünün yeni varyantı dünya ülkelerinde şüphe ile takip edilirken ülkemizde çok küçük vakaların açıklanması vatandaşlarımızı tedirgin ediyor.

Zehirlenmelere Karşı Alınması Gereken Önlemleri Açıkladılar! Zehirlenmelere Karşı Alınması Gereken Önlemleri Açıkladılar!

Çok dar çevrelerde olsa da özellikle uzun süren grip vakalarının Covid-19 virüsünün yayılması olarak yapılan değerlendirmeler halk arasında yayılmaya başladı. Çevre illerde bu konuda bazı özel hastanelerde tedbirler alınmaya başlanması ilimizde bu konuda ne gibi çalışmaların yapıldığı merak ediliyor. Gazetemize ulaşan vatandaşlarımız yeni bir salgın ya da salgın ihtimalinin olup olmadığının resmi ağızlardan açıklanmasını istiyorlar. Covid-19’un yani varyantının ölümcül olmaması, uzun süreli grip vakalarına benzetilmesi vatandaşlar arasında yayılırken her ihtimale karşı test yaptırma ihtimalinin olup olmadığının İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açıklanması bekleniyor.

yeni-varyant-virus-covid-yalova (2)yeni-varyant-virus-covid-yalova (1)