Süper Amatör Kümenin şampiyonluktaki en büyük adayı Yalovaspor 2023-2024 sezonu için sahaya indi. İlk hedefi şampiyonluk ve Bölgesel Amatör Lige yükselmek isteyen Yeşil Kırmızılı ekip ilk çalışmasını Amatör Saha-2’de gerçekleştirdi. Yeni sezonun ilk antrenmanını yönetim tam kadro olarak takip etti.

Teknik direktör Faruk Yiğit yönetiminde topbaşı yapan Yalovaspor transfer döneminde de hareketli günler geçirirken Yalovalı yıldızlar Ferit Erişçi, Mustafa Serkan Demirel, Orhan Pamukçu, Mertcan Dursun gibi isimlerin yanına birçok kaliteli ismi eklemişti.

60. yılını kutlayan Yalovaspor, yeni sezonun ilk çalışmasını yaptı. Bölgesel Amatör Lige endeksli olarak start alacak Süper Amatör Kümede şampiyonluğun en güçlü adayı olarak göze çarpan Yeşil Kırmızılıları Türk futbolunun efsanelerinden Faruk Yiğit çalıştıracak. İlk antrenmanı başkanı İsmail Kaya ve yönetim kurulu üyeleri de takip ederek hem teknik heyete hem de futbolculara başarı dileklerini iletti.

“Amacımız Yalovaspor’u eski günlerine döndürmek”

Yalovaspor Kulübü Başkanı İsmail Kaya, “Yeni yönetimimiz ve yeni takımımızla birlikte 2023-2024 sezonu için start verdik. İnşallah Süper Amatör Küme’de şampiyon olarak, Bölgesel Amatör Ligi’ne yükseliriz. Eski günlerimize geri dönmek istiyoruz. Bu kapsamda da teknik direktörümüz Faruk Yiğit ve teknik ekibimize güvenimiz tam. Kentimizin milli takımı Yalovaspor, en kısa sürede layık olduğu yere gelerek profesyonel liglere geri dönecektir” şeklinde konuştu.

Minik Yıldız Hamza Efe Beşiktaş’la Antrenmanlara Çıkacak Minik Yıldız Hamza Efe Beşiktaş’la Antrenmanlara Çıkacak

“Yalovaspor’un yeri profesyonel liglerdir”

Türk futbolunun önemli isimlerinden Faruk Yiğit,” 2023-2024 sezonu çalışmalarımıza tam kadro bir şekilde başladık. Başkanımız İsmail Kaya ve yönetim kurulumuza da ilk antrenmanımızda bizleri ziyaret ettikleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Öncelikli hedefimiz Süper Amatör Küme’de şampiyon olarak Bölgesel Amatör Ligi’ne yükselmek. Oradan da profesyonel ligleri arzuluyoruz. Yalovaspor’un yeri her zaman üst liglerdir. İnşallah bize duyulan güveni boşa çıkarmayacağız” diyerek sözlerini noktaladı.