2. Amatörde Normal Sezon Tamamlanıyor 2. Amatörde Normal Sezon Tamamlanıyor

Kılıç, yaptığı açıklamada sporun gençlerin ve toplumun her kesiminin hayatında önemli bir yer tuttuğunu vurgulayarak, bu doğrultuda Yalova'da sporun yaygınlaştırılması ve desteklenmesi için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Ayrıca sporun gençlerin sosyal ve kişisel gelişimine katkı sağladığını belirterek, gençleri spora teşvik etmek ve yeteneklerini keşfetmelerine destek olmak için çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini sözlerine ekleyen Kılıç, “Yazın da spor etkinliklerimiz var. Okullar kapandıktan sonra hemen onları başlatıyoruz. Öğrencilerimizi yine yazın da sporla ilgilendiriyoruz. ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projemiz kapsamında bütün okulları yazın kendi araçlarımızla havuzumuza taşıyoruz. Spora hiç ara vermiyoruz” ifadelerini kullandı.
Gelecek dönemde yapacakları projeler ve Yalova’ya kazandırılacak iki tane yurt hakkında bilgi veren Kılıç, " Şu anda ihale aşamasında. Zemin etütleri bitti. İnşallah bu sene başlayacak. Projesi falan çizildi. Start verilmesi kaldı. Bin 300 kişilik yurt yapılacak. Çınarcık'ta Hazine'den beş yüz kişilik bir yer il müdürlüğümüze devrettik. Üzerimize aldık. İnşallah oraya da beş yüz kişilik yurt projemiz başladı. Onu da yapacağız. Merkezde yıkılan Milli Eğitim Müdürlüğü'nün karşısındaki kapalı spor salonu, oraya bir salon yapma projemiz var. İnşallah onu hayata geçiririz. Bizim şu andaki yeni il müdürlüğünün önünde bir boş alan var. Oraya da bir kapalı spor salonu ve açık tenis kortları yapmayı planlıyoruz. Projelendirdik. Yine su sporları alanımız var. Projeyi çizdirdik, ödenek bekliyoruz. Ayrıca Teşvikiye tarafında yamaç paraşütüyle ilgili bir alan belirledik. Orada da bir çalışma yapacağız” diye konuştu.
Çiftlikköy’de Kapalı Spor Salonu ve Sentetik Çim Saha projesinin devam edip etmeyeceğine dair  açıklamalarda bulunan Kılıç,  “Spor Toto aracılığıyla yapılıyor orası. Belediye üzerinden yapılıyordu. Şimdi tabii belediye el değiştirdi. Devam edeceğini düşünüyorum yani” dedi.
 

Editör: Arda Yavuz