Taşra Gerçekliği temasıyla Halil İnalcık Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşiye Yalova halkı yoğun katılım gösterirken, program Fatma Nuran Avcı’nın yazarlık üzerine anlatımıyla devam etti. Anadolu kadınından ve yaşadığı zorluklar üzerine yazdığı hikâyelerden bahseden Avcı; “ Yazarlık, disiplin gerektiren ve çok okumayla doyurucu bir anlatım kazanabilen kusursuz bir uğraş olarak görmek, iyi eserler çıkarmamızı ve iyi gözlem yapabilmemizi sağlar. Bütün bu disiplin neticesinde başarı, yazdıklarınızdan ziyade, yaptığınız işten aldığınız hazla gelir. “ dedi.

Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fadime Yıldırım Karoğlu; “ Yaptığımız etkinliklerle, Yalovalı okurları yazarlarla buluşturarak, edebiyat ve kültür hayatına dahil etmeyi amaçlıyoruz. Her seferinde farklı ve Yalova ile bir bağı olan yazarları misafir ederek, tecrübe paylaşımı ve edebiyata dair birkaç sözün söylendiği programlarla ışık tutmaya çalışıyoruz. Yakın zamanda öykü yarışması düzenlemeyi de planlıyoruz. Kültüre ve Sanata olan desteğimiz her zaman sürecektir.” Dedi.

Yalova Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri, Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ve Genel Kurul Üyeleri ile birlikte gerçekleşen programın sonunda imza günü düzenlendi, hatıra fotoğrafı çektirilerek program son buldu.

yalova kent konseyinden yeni söyleşi (5)yalova kent konseyinden yeni söyleşi (2)yalova kent konseyinden yeni söyleşi (3)yalova kent konseyinden yeni söyleşi (1)

Editör: Rümeysa Şahin