Tek liste ile gidilen kongrede Yalova Güç Birliği Derneğinin yeni başkanı Bahattin Sabahcı olurken, İlhami Başkan ise Yalova Güç Birliği Federasyonu Başkanı görevini sürdürecek. 2015 yılında kurulan Yalova Güç Birliği Derneğinin 3. Olağanüstü Kongresi, RDKM Belediye Meclis Salonunda yoğun katılımla yapıldı. Eski Dernek Başkanı İlhami Başkan’ın görevi Başkan Yardımcısı Bahattin Sabahcı’ya bırakması sonrasında tek liste ile gidilen seçimde, Yalova Güç Birliği Derneğinin yeni başkanı Bahattin Sabahcı oldu. Daha önce İlhami Başkan hem Federasyon hem de dernek başkanlığı görevini birlikte yürütüyordu. 2015 yılından beri başkanlık yapan İlhami Başkan, Federasyon Başkanı görevine devam edecek. Kongrenin Divan Başkanlığına Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk getirilirken, başkan yardımcısı Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, katip üye ise İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından derneğin faaliyet ve denetleme raporları okunarak oylamaya sunuldu. Ardından Yalova Güç Birliği Derneği 3. Olağanüstü Kongre yönetim, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri oy birliği ile kabul edildi. 
Sabahcı, ‘Her zaman beraberiz’
Kongrenin ardından açıklamalarda bulunan Yalova Güç Birliği Derneğinin yeni başkanı Bahattin Sabahcı, “Kongremizde milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı, kurum müdürlerimizi, STK temsilcilerimizi ve oda başkanlarımızı gördüğüm için çok mutluyum ve katılan herkese çok teşekkür ederim. İlhami başkanımla beraber 2015 yılında bir yola çıktık. O zamandan beri benim başkanlığımı yürüten İlhami Başkanıma teşekkür ederim katkılarından dolayı. Bundan sonra bayrağı ben devraldım, hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan, ‘Her zaman Yalova halkının yanındayız’
İlhami Başkan ise, “Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, kurum müdürlerimiz, oda başkanlarımız, STK temsilcilerimiz kongremize hepiniz hoş geldiniz bizleri gururlandırdınız sağ olun var olun. İşlerimiz biraz yoğundu, bu sebepten dolayı Bahattin ağabeyimize rica ettik, başkanlığı sana devredelim, biz federasyon başkanı olarak devam edelim, STK olarak yine devam edelim. Her zaman Yalova halkının yanındayız” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından yeni başkan Bahattin Sabahcı, Yalova Güç Birliği Federasyonu Başkanı ve eski Dernek Başkanı İlhami Başkan ile Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a teşekkür plaketi takdim etti.
YÖNETİM KURULU (ASİL)
R. Bahattin Sabahcı
Ahmet Eren Demir
Ali Alperen Özçimder
Ali Çolakoğlu
Atahan Hoşgör
Elif Tutuk
Aytaç Yaka
Cahide Özsaraç
Çağlar Erkorkmaz
Furkan Bıyıklı
Gürkan Duman
Hafiza Kınık
Hakan Engin
Hanife Cömez
Hüseyin Kılavuz
İlhami Kahraman
İrem Karabulut
Kerem Öner
Leyla Kurnaz
Nurdan Ebru Kaplan
Oğuz Kılıç
Oğuzhan Çabuk
Onurcan Kazbek
Salih Özyanıkoğlu
Sedat Orkun Karasoy
Selim Işılak
Sultan Demir
Şevval İnce
Uğur Kara
Yasin Özdemir
DENETLEME KURULU (ASİL)
Metin Kar
Ufuk Öner
Suat Aslan
Nihat Şahin
Dursun Önder
İbrahim Üstem
Coşkun Özden
DİSİPLİN KURULU (ASİL)
Varol Demir
Uğur Koç
Hasan Özbay
Tanju Tekin
Recep Özçimder
Murat Harun
Emine Ballı
 

Yalova Belediyesi Vezne Çalışma Saatleri Değişti Yalova Belediyesi Vezne Çalışma Saatleri Değişti

Yeni başkan Bahattin Sabahcı (6)Yeni başkan Bahattin Sabahcı (4)Yeni başkan Bahattin Sabahcı (2)Yeni başkan Bahattin Sabahcı (3)