Cumhuriyet Halk Partisi, Yalova’daki İlçe Başkanlığı Kongrelerini tamamladıktan sonra son olarak 1 Ekim Pazar Günü Yalova İl Başkanlığı Kongresi’ni yaptı. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda saat 13:00’te başlayan kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Parti Meclisi Üyesi İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, eski Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP’nin eski Yalova İl Başkanları, Millet İttifakı Partilerinden olan Gelecek, Saadet, Deva Partisi’nin İl Başkanları ve CHP üyeleri geniş bir katılım sağladı. 

Yalova-CHP-İl Başkanligi-Secim-3

MUTTALİP TUNÇ'UN KONUŞMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Kongre saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından sahneye çıkan Yalova eski CHP İl Başkanı Muttalip Tunç, geçmiş dönemde yaptıkları çalışmalardan bahsetti ve kongre süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu. Tunç, İl Başkanlığı döneminde kendisi ile birlikte emek sarf eden çalışma arkadaşlarına teşekkür etti ve konuşmasını sonlandırdı. 
Kongre için CHP Genel Merkeziden gelen Milletvekili Tahsin Tarhan, kongreyi yönetmesi için üyelerin oylarıyla Divan Başkanı seçildi. Kürsüye çağrılan 2 CHP’li üye mali ve faaliyet raporlarını okudu. Raporlar okunduktan sonra CHP İl Yönetimi, salondaki üyelerin oylarıyla ibra edildi. Kongrede konuşmalarını gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partililerin ardından, İl Başkanlığı için seçimlerine tek başına aday olarak giren İsmail Erdem Doğancı CHP’lilere hitap etti.

Yalova-CHP-İl Başkanligi-Secim-9

Vekil Becan Afet Bölgesi İlan Edilmesini İstedi Vekil Becan Afet Bölgesi İlan Edilmesini İstedi

ERDEM DOĞANCI'NIN KONUŞMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

“Siyasi hayatıma sandık göreviyle başladım”
Kendisi hakkında bilgiler veren Doğancı, “1986 Yalova doğumluyum. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldum ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi marka iletişimi mezunuyum. 92 yılında ailemin kurmuş olduğu süs bitkileri ve peyzaj sektöründe hizmet veren firmamızda annem, babam ve eşlerimizle birlikte hizmet sağlamaya çalışıyoruz. Sizlerin huzuruna onlara teşekkür etmek istiyorum. Sandık görevlisi olarak siyasi hayatıma başlamıştım. Daha sonrasında Çiftlikköy’de İlçe Yöneticiliği, İl Başkan Yardımcılığı ve İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde bulundum. 2019 seçimlerinde Meclis Üyesi adayı olarak partimize hizmet etmeye çalıştım. Parti okulunun eğitmenleri arasına 2016 yılında katıldım ve 2017 yılından itibaren de parti okulunun İl Koordinatörlüğü görevine devam ettim. Son olarak 26 Ocak 2020 yılında gerçekleşen 11. Olağan İlçe Kongresi’nde üyelerimizin desteği ile Merkez İlçe Başkanı seçildim. Yaklaşık olarak arkadaşlarımızla 3.5 yıl görev yaptık. Buradan bir önceki dönem benimle beraber sabah akşam mesai harcayan tüm yönetici arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“Umutsuzluğa kapılmaya hakkımız var mı? 
Geçtiğimiz Genel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde yaptığı çalışmalar hakkında konuşan Doğancı, “Birçok eğitim yaptık ve Türkiye’nin en hızlı bilişim grubu Yalova’da oluşturduk. Toplamda da 67 avukatla sahada sandık güvenliğini sağlamaya çalıştık. Ama ne yazık ki Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya’ya gönderemedik. Bu inanmışlığın ardından aldığımız sonuçlar toplumun büyük bir çoğunluğu gibi beni de hayal kırıklığına uğrattı, derinden yaraladı. Oysaki sizler bu ülkenin ilerici, demokrat, devrimci bireyleri, bizler Cumhuriyet Halk Partililer olduğu sürece bu ne son seçim olacak, ne Cumhuriyet Halk Partisi’nin son seçimi olacak ne Türkiye Cumhuriyeti’nin son seçimi olacak. O zaman bizim umutsuzluğa kapılmaya hakkımız var mı? Hatalarımızı, eksiklerimizi tespit edip öz eleştirimizi yapmalıyız. Bir an önce silkelenip, üzerimizdeki ölü toprağını atıp önümüzdeki yerel seçimler için hazırlığımızı yapmalıyız” ifadelerini kullandı.
Başkan adayı Doğancı, Divan Başkanı Tarhan’dan izin aldıktan sonra listesinde yer alan Divan üyelerini teker teker tanıtı ve sahneye çağırdı. Doğancı’nın konuşmasını sonlandırdıktan sonra CHP delegeleri oy verme işlemine başladı ve seçime tek aday olarak giren İsmail Erdem Doğancı, CHP’li 166 oy kullanan üyelerinin oylarının tamamını alarak Yalova CHP İl Başkanı seçildi.
İşte İsmail Erdem Doğancı’nın Lisesi;
Fatih Ablay
Güneş Acar
Onur Akkoyunoğlu
Recai Arıcı
Nihat Atam
Selin Baytakdar
Selehattin Can
Devrim Cantürk
Feza Deveci
İsa Elal
Murat Güldağ
Nedim Güler
Mehmet Kıran
Çiğdem Köroğlu
Şenol Oğur
Öykü Okuyan
Yalçın Özçelik
Feriha Özen
Rıfat Özgün
Ali Haydar Polat
Seçil Polat
Aysel Sansar
Mediha Sevindik
Devrim Taş
Çetin Tavlaşoğlu
Burak Tavşan
Doğukan Tekin
Latife Didem Uyanık
Ayla Yakut
Handan Yüce
İl Disiplin Kurulu;
Savaş Dinçer
Rasim Köse
Çetin Umut Günay
Vahdettin Altın
Veysel Çağlar
Ali Ceylan
Füsun Güral
Ali Arabacı
Çetin Gürkal

Kurultay Delegeleri;
İsmail Erdem Doğancı
Mehmet Gürel
Kamil Yaman
Kemal Sürel
Hasibe Birgin
Savaş Kaşıkçı

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel


Yalova-CHP-İl Başkanligi-Secim-8Yalova-CHP-İl Başkanligi-Secim-7Yalova-CHP-İl Başkanligi-Secim-6Yalova-CHP-İl Başkanligi-Secim-4Yalova-CHP-İl Başkanligi-Secim-5Yalova-CHP-İl Başkanligi-Secim-2