Üniversitenin Dev Adamları Eskişehir Virajında! Üniversitenin Dev Adamları Eskişehir Virajında!

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’ndeki ekibimiz HDI Sigorta Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nün (YOSK) Euro Cup-2 macerası için geri sayım başladı. Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destek vereceği organizasyonda Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu’nun (IWBF) düzenlediği Europe Euro Cup 2 Ön Eleme A Grubu maçları 8 Mart Cuma günü start alacak. 
HDI Sigorta YOSK’un yanı sıra 90. Yıl Spor Salonunda Hollanda’dan Only Friends, İtalya’dan P.D.M. Treviso, İtalya’dan ASD Handicap Sport Varese ve Avusturya’dan da RBB Flinkstones Graz takımları mücadele edecek.
Yalova Tekerlekli Sandalye Eurocup On Oleme Macları Yosk (1)“Başarılarla geçen bir mazimiz var”
7-10 Mart tarihleri arasında ev sahipliğini yapacakları turnuvayla ilgili bilgi veren Yalova Ortopedikler Spor Kulübü Başantrenörü Murat Saltan, “Bu grup, 5 takımın katıldığı bir eleme grubu. Bizde ev sahipliği yapıyoruz. 2 grup şeklinde oynanıyor. Diğer grupta İtalya'da oynanıyor. Aynı anda senkron oynanacak. Burada 5 takım var, orada 5 takım var. İlk iki sırayı alan takımlar bir üst turlara geçecek. Euro Cup 2 ve Euro Cup 3’te devam edecekler. Elimizden geldiği kadar Süper Lig’de kalma mücadelesi verdik. Avrupa'da YOSK’un yaklaşık 12 sezondur içerisinde olduğu bir mecra. Hangi ligde olursak olalım, mutlaka bir Avrupa Kupası ayağımız oldu. Başarılarla geçen bir mazimiz var. 2014 sezonunda Euro Cup 3  Grup ste şampiyonluğu arkasından finallerde Avrupa üçüncülüğü yine 2018’de  Euro Cup 1 Avrupa üçüncülüğümüz var.  Avrupa kupalarında tecrübeliyiz ama bu yıl takım olarak tecrübesiz bir oyuncu grubuyla yer alacağız ilk kez. O yüzden yani takımların güçleri birbirine denk. Euro Cup 2 olduğu için. Günde 2 maç yapacağız maç. En iyi şekilde bitirmeye çalışacağız. Aynı zamanda bir sonraki yıl içinde puan toplanan bir organizasyon bu. Bir sonraki yıl sıralamamızda hangi kupada yer alacağımızı belirleyecek. Bir sonraki sene yine YOSK’un bir Avrupa Kupası macerası olacak ama tabi. Hangi kupada yer alacağımız bu turnuvadaki sıralamamıza bağlı olacak. Umarım en iyi şekilde bitirir, finallere gidebiliriz. Cuma günü açılış maçımız olacak. Semt77  Yalovaspor gururumuz, büyük bir takım. Yalova halkı onları nasıl destekliyorsa bu engelli bireylerinde desteğe ihtiyacı var. Orada çocukların nasıl mücadele verdiğini görmeleri bizim için büyük bir mutluluk olur” ifadelerini kullandı.

Editör: Arda Yavuz