İİBF 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleşen paneli, YÜKAM Müdürü Prof. Dr. Elif Yüksel Oktay sunarken, İİBF Dekanı Prof. Dr. Taner Tatar, Yalova Müftü Yardımcısı Ayşe Betül Balıkçı ve ÇEKO Bölüm Başkanı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ersin Kavi konuşmalarıyla katkı sağladı.

 Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren YÜKAM Müdürü Prof. Dr. Elif Yüksel Oktay, dünyada artan çatışma ve savaşların en çok çocukları etkilediğini ifade ederek, doğru sosyal politikalar ve eğitime yapılan desteklerle geleceğin teminat altına alınabileceğini vurguladı. İİBF Dekanı Prof. Dr. Taner Tatar, iş hayatında uygulanan mobbinglerin kadınları daha da güçlendirdiğini ifade ederken, eğitimin ailede başladığına dikkat çekti. 

Yalova Müftü Yardımcısı Ayşe Betül Balıkçı da, İslam'ın Çocuklara Bakışı hakkında konuşurken, Hz. Muhammed'in çocuklarla olan ilişkisinden örnekler verdi. 

Üniversite Öğrencilerine AIDS Eğitimi Üniversite Öğrencilerine AIDS Eğitimi

ÇEKO Bölüm Başkanı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ersin Kavi ise, dünyada ciddi bir sorun olan çocuk işçiliğinin tarihsel sürecine değinirken, çözüm olabilecek sosyal politika örneklerini paylaştı.

Yalova-YÜKAM-Universite-Kiz-Cocuklar3Yalova-YÜKAM-Universite-Kiz-Cocuklar2Yalova-YÜKAM-Universite-Kiz-Cocuklar