Yönetmeliğe göre, işyerlerinin giriş kapılarının önüne ve hizmet sunulan masaların üzerine, tüketicilerin kolaylıkla görebileceği ve okuyabileceği şekilde ürünlerin fiyatlarının yazılması gerekiyor. Bu kapsamda yapılan denetimlerde, işletmelerin bu kurallara uyup uymadığı titizlikle incelendi. Zabıta ekipleri, kurallara uygun davranan işletmelere teşekkür ederken, eksiklik tespit edilen yerlerde işletmecilere uyarılarda bulundu.

Yalova Zabita Mudurluk Restoran Isletme Denetim (1)Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, tüketici haklarını korumak ve şeffaf bir hizmet sunmak amacıyla bu denetimleri düzenli olarak sürdüreceğini belirtti. Denetimler sayesinde, tüketicilerin yanıltıcı fiyatlandırmalardan korunması ve işletmelerin daha adil bir rekabet ortamında faaliyet göstermesi hedefleniyor. Belediye, vatandaşlardan gelen şikâyetleri de dikkate alarak denetimlerini sıklaştıracağını vurguladı.

Kadıköy Belediyesi Mesaide! Kadıköy Belediyesi Mesaide!

Yalova Zabita Mudurluk Restoran Isletme Denetim (6)Yalova Zabita Mudurluk Restoran Isletme Denetim (5)Yalova Zabita Mudurluk Restoran Isletme Denetim (2)

Kaynak: Haber Bülten