Yele; İlçe Hastanesi Yapılana Kadar Devlet Hastanesi’ne Ulaşım Ücretsiz Olacak Yele; İlçe Hastanesi Yapılana Kadar Devlet Hastanesi’ne Ulaşım Ücretsiz Olacak

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere az bir zaman kala siyaset sahnesinde hareketlilik yaşanıyor. 9 Kasım tarihi itibariyle Yalova’nın da dahil olduğu 81 ilde aday adaylığı başvurularını almaya başlayan Ak Parti’deki süreç 22 Kasım günü son bulmuştu. Aradan geçen zamanın ardından herhangi bir yerde Belediye Başkanı adayını açıklamayan Ak Parti’nin Yalova’da mevcut Belediye Başkanı Mustafa Tutuk dahil toplam 5 aday adayı vardı.

Ak Parti’nin 7 Ocak ve 15 Ocak tarihlerinde tüm Türkiye’deki Belediye Başkan Adaylarını kamuoyuna duyuracağını açıklamasının ardından Yalova Belediye Başkan Adayının kim olarak açıklanacağı merak konusu oldu. Siyaset kulislerinde dolaşan söylentilere göre Yalova’nın mevcut Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un, Ak Parti’nin 7 Ocak Pazar günü Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki aday tanıtım toplantısına davet edildiği haberi Yalova Belediye Başkanı Adayı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağı tahminlerini kuvvetlendirdi.

Haber/Göktuğ Doğukan Yüksel

Editör: Arda Yavuz