Altınova Belediyesi ”Teknoloji üreten bir Türkiye hedefiyle” sloganı ile varlığını sürdüren İcathane son dönemlerin popüler mesleklerinden olan yazılım, 3b tasarım, robotik kodlama ve değerler eğitimi içerikleri ile bu sene de faaliyet gösterecek. İcathane’ye başvurular 2 Ekim Pazartesi gününe kadar devam edecek. Başvuran öğrenciler 7 Ekim’de sınava girecek.

“GELECEĞE YATIRIM”

Altınova Belediyesi olarak eğitim alanında her türlü imkânları seferber ettiklerini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Çocuklara ve gençlere yapılan çalışmaların geleceğimize yapılan en büyük yatırım olarak görüyoruz. Hizmete soktuğumuz İcathane de bizim için çok önemli bir çalışma. Çocuklarımızın ve gençlerimizin kendilerini yetiştirmeleri ve hayal güçlerini geliştirmeleri, tasarım atölyelerinde, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler bulunabilmeleri son derece önemli.

“İYİ YETİŞMİŞ GENÇ BEYİNLERE İHTİYAÇ VAR”

Çocuklarımızın ve gençlerimizin, ülkemizin teknolojik bakımından ilerlemesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Son dönemde gerek savunma sanayinde gerekse elektrikli araçlarında üretilmesinde büyük bir atılım yapan Türkiye’nin yeni teknolojilere ayak uydurabilen iyi yetişmiş genç beyinlere ihtiyacı var” diye konuştu.

Oral: Esnafımız İle İstişare Halindeyiz Oral: Esnafımız İle İstişare Halindeyiz

altinova-icathane-ogrenci-yalova (5)altinova-icathane-ogrenci-yalova (6)altinova-icathane-ogrenci-yalova (4)altinova-icathane-ogrenci-yalova (2)altinova-icathane-ogrenci-yalova (1)