yalova-antalya-satranc-kucuk-yıldiz-turnuva-mac (2)5. Turun geride kaldığı organizasyonda ilimizi Yalova Belediyespor ve Altınkale Satranç Spor Kulübü’nden toplam 35 sporcu temsil ediyor. Yalovalı 6 sporcu yıldızlar kategorisinde, 29 sporcumuzda küçükler kategorisinde madalya arıyor.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun verdiği bilgilere göre küçükler şampiyonası'nda 5 turun ardından 7 yaş genel kategoride 4 ve kızlar kategorisinde 1 sporcu tam puan ile yollarına devam ediyorlar.

yalova-antalya-satranc-kucuk-yıldiz-turnuva-mac (1)8 yaş genel kategorisine baktığımızda ise 4 sporcu, kızlar kategorisinde ise 3 sporcu bütün maçları kazanmayı başardı. 9 yaş genel kategorisinde 3, kızlar kategorisinde ise 1 satraççı şampiyonada devam ediyor. 10 yaş genel kategoride 4, kızlar kategorisinde ise 2 sporcumuz tam puan ile zirveyi paylaşıyorlar.
11 yaş genel kategorisinde ise 5. Tur sonunda 1, kızlar kategorisinde 3 sporcu

 5. Tura 4.5 puan ile giriyor. 12 yaş genel kategorisinde 1 ve kızlar kategorisinde 1 sporcu yollarına kayıpsız devam ediyor.

Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda bugün 4. ve 5. tur geride kaldı. 13 yaş genel kategoride 1 sporcu tam puan ile yollarına devam ederken, kızlar kategorisinde 1 sporcu 4,5 puanda.

14 yaş genel kategorisine baktığımızda ise 1 sporcu 5 puanda iken, kızlar kategorisinde 2 sporcu 4.5 puanda. 15 yaş genel kategorisinde 3 sporcu 4.5, kızlar kategorisinde ise 2 sporcumuz 4 puan ile şampiyonaya devam ediyor.

16 yaş genel kategoride 1 sporcu 5 puan, kızlar kategorisinde 1 sporcu 4.5 puanda. 2 FM unvanlı sporcunun yarıştığı 17 yaş genel kategorisinde ise 1, kızlar kategorisinde 1 sporcu 4.5 puanla yoluna devam ediyor.

Şampiyonanın en büyük yaş grubu olan 18 yaş genel kategorisinde 1 ve kızlar kategorisinde de 1 sporcu yollarına kayıpsız devam ediyorlar.

Fıstıklılı Gençler Futbol Keyfini Yaşıyor! Fıstıklılı Gençler Futbol Keyfini Yaşıyor!

Editör: Arda Yavuz